| HermioneLove a întrebat:

maine am teza la mate! am invatat mult, dar inca nu sunt sigura pe mine! am maaaaaari emotii si din cauza asta de multe ori gresesc la teste si teze din cauza emotiilor nu ca nu stiu! si mi-e frica! crying crying crying plus ca eu nu sunt tocmai experta la mate si la noi la scoala se cere f.mult! as vrea sa scap de emotii cum fac asta? funda! va rog! crying

Răspuns Câştigător
| unicornalbastru a răspuns:

Gândește-te ca la un test normal, nu ca și când ar fi teză. Ai spus că de multe ori greșești așa ca încearcă sa citești de mai multe ori cerința. După ce ai citit de mai multe ori ce iți cere problema atunci poți sa începi sa scrii pe o foaie rezolvarea exercițiului. Și înainte sa scrii pe foaia de teză să mai citești încă o dată rezolvarea. Crede-mă așa am greșit și eu o data și mi-a scăzut din punctaj.

6 răspunsuri:
| HermioneLove explică:

Niste sfaturi/incurajari cevaaa

| dianaaaaax a răspuns:

Bună. Stai calmă drăguță, ai emoții până îți pune teza în față. După. știi cum dispar? Și eu am avut azi emoții dar când mi-a pus teza pe bancă, am început să și scriu.Concentrează-te pe exerciții și așa nu vei mai greși. Sper că te-am ajutat.Baftă la teză și uită de emoții.

| AdyLazar a răspuns:

Simplu...Ai doua variante:
1.Inveti (nu tocesti!) cuvant cu cuvant, cifra cu cifra, tot ce ati facut pe caiet
2. Te inspiri de la colegul de banca, daca e destul de destept (eu am facut asta, si el la fel)

| HermioneLove explică (pentru AdyLazar):

Daca te referi la copiat nu pot pentru ca:
cu cine stau eu in banca, face alte subiecte! este randul 1 si randul 2! is facu-te ca sa nu copiem! eu randul 1 ea randul 2 (ii fata)deci nu-i posibil

| AdyLazar a răspuns (pentru HermioneLove):

In cazul acesta, SUCCES LA TEZA, fara sa copiezi. Incearca sa fii atenta sau ceva. MA ROG! Eu cand am dat un test la fizica, eram pe randul 1 si cel de langa mine era randul 2. Apoi, dupa ce ne-a impartit testele, eu am fost rau din intentie, motiv pentru care m-a mutat profa in alta banca, langa unul care avea acelasi rand ca si mine. NU POT SA CRED CA A FUNCTIONAT! AM PUTUT COPIA! Am luat 10! Incearca si TU!

| GeorgianAlexandra97 a răspuns:

Si eu am maine teza la matematicasadsi stiu cum e sa gresesti dar numai ca eu gresesc din neatentie ..gandeste-te la lucruri frumoase sau care iti placbig grin