| pintexim a întrebat:

Buna mi-am blocat codul PUK ce trebuie sa fac ca ma omoara mama daca afla?

21 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Du-te repede la un magazin Vodafone Orange cosmote si spune-le de urgenta problema ta!

| pintexim explică:

ESte contracost?

| pintexim explică:

Orange

| pintexim explică:

Eu doar m-amexprimat asa mama nu a mai dat in mine de aprpoape un an deci...

| pintexim explică:

VA multumesc tuturor ca m-ati ajutat dar mama pana la urma am aflata cand eu am scris intrebarea, am scrii-o de pe telefonul ei si nu am mai iesit din TPU iar apoi cand vb cu voi pe calulator mama mea se uita la toata conversatia pe telefonul ei si apoi m-a intrebat unde imi este telefonul si mi-a pus alta cartella si cam asta a fost tot dar oricum va multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai poti face nimic.

| pintexim explică (pentru anonim_4396):

Nu merge sa ma duc undeva sa mi-l deblocheze?
Dar daca imi iau alta cartela?

| Muwz a răspuns:

Ai blocat si codul PUK, pai nu mai poti face nimic tu, dar ai putea sa duci telefonul la un specialist pentru a-l debloca. Funda?

| pintexim explică (pentru Muwz):

Offf,sunt moartaaaa!

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Am patit si eu asa, eu m-am dus la cei de la retea si le-am spus si au rezolvat eibig grin

| pintexim explică (pentru NuDauNiciunNume):

Pai si ai dat bani? daca da eu nu stiu de unde sa-i scot si nu vreau sa afle mami

| NuDauNiciunNume a răspuns (pentru pintexim):

Eu sunt pe cosmote si nu am dat bani dar vad ca tu esti pe Orange... mi bine cauta p netbig grin

| eduardpuiu93 a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci. Trebuie schimbat SIMul. Schimbarea SIMului costa aprox 40 RON si ti-l schimba in cateva minute. Daca esti pe abonament, trebuie sa vina titularul abonamentului la magazinul operatorului la care esti abonat.

| hellen18 a răspuns:

Foarte simpluwinking... Mi s-a blocat si mie ieri laughing dar l-am facut... Daca vr. ds iti recuperezi vechea cartela cu numerele de telefon pe care le ai uite 3 pasi usori :
1. De pe telefonul prietenului/prietena suni la *222.
2. Apoi iti va spune pasi la telefon despre ce si cum... Introduci nr. de telefon de unde vrei sa afli codul puk si asteapta. Iti va da codul in maxim 2-10 sec.winking.
3. Introdu codul puk care iti apare si te.ai salvat big grin.
P.S. Eu i-am spus lui tata... Mai bine le spui parintilor in loc sa patesti cine stie ce.

| artistulpustiul a răspuns:

Eu zic ca mai bine ar trebui sa te ''omoare'' mama tabig grin

| CevaNouRo a răspuns:

Apeleaza *100# de pe orice numar Orange functional si alege optiunea 7- PUK si suspendare, unde ti se va cere numarul de telefon.

Poti afla codul PUK si prin apel la 484 (0.682 euro, TVA inclus) sau 0744940484 (apel taxabil, apelabil din orice retea) de luni pana duminica, de la 7 :00 la 22:00.

Apelul va fi tarifat din momentul in care soliciti transferul la un operator.

| pintexim explică (pentru CevaNouRo):

LA prima varianta cum voi afla pUK-ul mi-l zice sau care-i faza si mmmm este contracost?

| RoMaNiaa a răspuns:

Pai intra in alt telefon dai la *100# dai la 8 sau cat iti apare si scrie servicii si PUK dai la el bagi nr de tel al telefonul care nu sti puku si iti apare pucul in tel
BAFTA! FUNDA?

| pintexim explică (pentru RoMaNiaa):

Pai si nu imi apare nimic in factura la maicamea nu?

| Victor3816 a răspuns:

Care este codul PUK de la 0733525077?

| Circei_Marius_1981 a răspuns:

Care este codul puk la nr de tele 0756307514