| naomidelia04 a întrebat:

Buna,mi-am facut cont de Instagram, am incercat sa ma loghez si imi spune ca (,) contul mi-a fost dezactivat deoarece nu respect termenii de utilizare.Mi-am mai facut un cont si din nou mi-a fost dezactivat contul.Cum sa fac sa nu mi se mai dezactiveze? Din cate stiu nu am facut nimic din ceea ce ar putea duce la dezactivarea contului.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fă-ți un alt cont, dar folosește un alt dispozitiv. Poți încerca să ți-l creezi de pe laptop, nu de pe telefon Nu știu ce greșeală repeți, încât ți se dezactivează. Poți ruga un prieten să îți deschidă un cont, cu o adresă de email nouă, nefolosită până acum pe Instagram.Pe urmă, vei schimba parolele, numele de utilizator etc.
Sincer, nu m-așteptam ca cineva să întâmpine asemenea probleme pe Instagram, dacă zici că nu ai încălcat termenii de utilizare.