| Deea1000000 a întrebat:

Mi-am pus un card de memorie in telefon si mi-am mutat aplicatiile, melodiile si pozele pe el, si tot nu am memorie

4 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Buna, stiu povestea, asa am crezut si eu ca daca iau card o sa am spatiu. ideea este ca memoria telefonului e mica incat sa instalezi cateva aplicatii, iar cand faci update mai adaugi ceva. nu se poate face nimic pentru ca aplicatiile nu te lasa sa le instalezi pe card, decat daca faci root la telefon. daca stii pe cineva care se pricepe, ca eu am facut si a trebuit sa ii reinstalez softu, dar am reusit pana la urma. pana gasesti pe acel cineva te mai incat o smecherie: dezistaleaza toate aplicatiile apoi instaleaza-le la loc, vei castiga un pic de apatiu, pentru ca nu mai uplodurile. succes.

| Drew_Gabriela_2000 a răspuns:

Nu poți muta aplicațiile din memoria telefonului în memoria cardului❤❤
Aș fi recunoscătoare pentru FUNDA

| Maryan_Marian_1994 a răspuns:

Buna Deea! Nu poti muta aplicatiile din memoria telefonului in memoria cardului decat numai daca ai telefonul rootat. Ai spus ca ai mutat muzica, imaginile si aplicatiile. Pentru muzica si imagini poti sa muti in cardul de memorie dar dupa trebuie sa le stergi din memoria telefonului pentru ca iti ramane copie, iar in ceea ce priveste aplicatiile nu ai mutat in cardul de memorie decat datele acestuia si nu aplicatia in sine care iti ocupa memoria telefonului. Iti recomand sa dezactivezi aplicatii de sistem care nu le folosesti dar mananca memoria degeaba. Sper ca te-am ajutat si as fi recunoscator pentru FUNDA.