| Ellzzz a întrebat:

Buna. Nici nu stiu cum sa imi scriu of-ul fara sa para ciudat. Incep prin a spune ca in fiecare weekend merg cu doua prietene in club, o data pe saptamana. Doar ca nu inteleg de ce eu tot timpul nu sunt luata la dans de baieti,doar ele. E frustrant cand te duci sa te distrezi cu prietenele si vezi cum vin baieti la ele sa danseze si tu stai in zona lor si incerci sa para ca nu ar fi un moment jenant.(aici nu bag doar baieti ci si barbati in toata firea),drept urmare ma rezum la a dansa in cerc singura cat timp ele sunt ocupate.
Mentionez ca toate trei suntem dragute si zic asta pentru ca m-am simtit inferioara poate din punctul asta de vedere din moment ce niciunul nu vine sa danseze cu mine insa mi s-a confirmat de mai multe ori ca fac parte si eu din categoria draguta.
E drept si faptul ca cineva a spus(tot in club)ca am o fata de aroganta si de scarba si ma gandesc ca si mimica nu ajuta
Nu stiu, chestia asta ma face pe mine sa dezvolt complexe si sa am senzatia ca sunt inferioara.
Opinii, idei? Multumesc!

21 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Probabil prietenele tale stiu cum sa iasa in evidenta, arata bine, se aranjeza incat sa le avantajeze, un machiaj potrivit, haine la fel de potrivite, probabil se lasa mai usor abordate si le e mai usor celorlalti sa se bage in seama cu ele, sigur respingi tu sexul opus cu ceva, de la aspect fizic pana la atitudine, e imposibil ca din atatia sa nu vina la tine careva mai ales ca esti femeie.

| Ellzzz explică (pentru Drimmero):

Eu nu ma imbrac in club niciodata prea mulat sau prea decoltat fiindca nu sunt genul. Beau shoturi dar nu sa ma fac prastie pentru ca da urat ca fata. Ele doua se imbata si mai repede si devin extrovertite. Nu sunt genul care sa faca twerk sau sa se lase in jos/sa aiba miscari prea lascive cum una dintre ele doua este. Nu zambesc, sunt destul de serioasa, nici nu ma bag in seama cu baieti/barbati si evident ca nu sunt nici genul care sa faca vreun prim pas spre ceva
Poate din cauza ca sunt prea batoasa nu atrag nu stiu, ideea e ca am fost invatata sa nu zambesc aiurea la toata lumea, sa nu ma bag in seama tot aiurea cu baieti, sa fiu decenta cum ar veni

| VoidEternal a răspuns (pentru Ellzzz):

A și btw, să zâmbești nu înseamnă să fii indecentă. Iar mentalitatea de a nu face primul pas ca fată, este arhaică. Ok, poate în club nu e cel mai bun loc pentru a părea prea disponibilă, dar e suficient să pari abordabilă.

| Ellzzz explică (pentru VoidEternal):

Nu gen eu ma refeream la partea de imbracat si comportament ca fiind indecenta. Sa zambesc e ok, nu zic nu, dar nici nu pot sa fiu non-stop cu zambet ca si cum as avea vreo problemalaughing. Imi trebuie si un motiv sa zambesc nu asa aiurea

| VoidEternal a răspuns (pentru Ellzzz):

Well, fiind în club, se presupune că te distrezi că de asta mergi. Iar dacă te distrezi nu cred că e deplasat sa zâmbești.

Nu știu, cluburile nu sunt exactly my cup of tea. Revin la ce am spus prima oara. Ceva din limbajul tau corporal este "uninviting".

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, lasa naibii mersul in club de una singura (bine, cu fetele) si
1. Gaseste unul cu care sa mergi direct la club. Tinder, Bumble, etc.
2. Nu te mai du, simplu.

| Ellzzz explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu sunt adepta agatatului in club/aplicatii tip tinder. Ziceam ca fapt divers ca e un moment si frustrant si jenant si totodata nici nu inteleg de ce nu happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ellzzz):

Pai pe Tinder poti cunoaste si oameni ok, cu ceva noroc. Nu as numi pur si simplu "agatat" - daca te prezinti cum trebuie si nu dai swipe right la nimereala, desigur.

| Freya1 a răspuns:

Din câte am citit din comentariile tale ești o persoana probabil drăguță dar simpla.Iar în cluburile în care mergeți voi tipi respectivi probabil vor sa agate pentru o aventura sau fete machiate, siliconate, pe tocuri și fuste scurte.
Ai doua variante.Ori te resemnezi, mergi în continuare asa sau nu mai mergi de loc.Ori dacă vrei sa atragi tipii respectivi te îmbraci și comporți ca ele.

| Frank51 a răspuns:

Dacă îmi dai o poză cu tine, îți spun care sunt șansele să fii agățată sau abordată. Eu ultima oară când am fost în club, am văzut cea mai terminată femeie care a fost abordată de un tip okish, deci tind să cred că este doar o problemă de timp până când ești abordată.

| Emma30555 a răspuns:

Poate ele sunt mai ușor de abordat, sunt aparent mai sociabile, mai distractive, poate par mai încrezătoare sau poate par prada mai ușoară. Tu fiind mai serioasa, mai reținută ei nu te observa sau dacă te observa își dau seama ca trebuie sa fie și ei mai serioși, ei nu vor asta, vor aventuri, vor sa se distreze, vor sa fie siguri ca nu sunt refuzați. Cu ele au mai mult curaj pur și simplu. Încearcă sa fii mai sigura pe tine, sa ai o figura vesela, chiar sa te simți asa, atitudinea schimba totul.

| VoidEternal a răspuns:

Ceva din limbajul tau corporal ii tine la distanță. Mai greu sa ne dam cu părerea doar din câteva randuri.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Pune tocuri și zambește mai mult. Fi specială.

| Ellzzz explică (pentru DeMicUnCălător):

Deloc adepta tocurilor in club. E inconfortabil. Iar ca sa zambesc aiurea nu e genul meu

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Ellzzz):

Cel mai ușor lucru, este să nu faci nici un efort.
Nu ești singura fată care alege drumul ăsta.

| RosaliaOriginala a răspuns:

Probabil ca este posibil sa fi urata si nu ti-ai dat seama Inca laughing

| marniii a răspuns:

Poate ai sprancene de vultur care te fac sa pari ca te uiti urat.
Rotunjeste-le si fii zambareata

| Ellzzz explică (pentru marniii):

Sprancenele sunt "laminate" cu gel din ala de lipit. Si putin colorate. Nu foarte groase tip lipitori. Zambareata sunt doar cand trebuie.

| marniii a răspuns (pentru Ellzzz):

Poate ai probleme cu limbajul corpului, stai cu mainile in sold/piept? etc

| Ellzzz explică (pentru marniii):

Nu. Ma misc doar de pe un picior pe altul pentru ca sunt o persoana mai introvertita si nu as vrea sa cad in penibil de nu as sti sa imi coordonez miscarile. Mainile pe langa corp. Cand e multa lume parca ma inchid in mine cumva, nu stiu sa expliclaughing