| UmbraRoz a întrebat:

nu cred ca doar mie mi s-a intamplat ca sa apas pe anumite butoane de pe partea laterala a telefonului, si apoi sa gasesc poze ale ecranului, sau pe ce site eram in acel moment in galerie, iar asta mi s-a intamplat si la calculator, stiti cumva pe ce butoane apesi ca sa se faca poza la ecran la calculator [pur si simplu sa se salveze in calculator o poza a intreg ecranului]? fundaaxlove struck

Răspuns Câştigător
| alinike2 a răspuns:

Apesi pe print screen butonul de pe tastatura care se afla sus langa cele 3 leduri langa scrool lock si pauze break pe el scrie PrtSc SysRq deci asa apesi pe asta apoi deschizi point si apoi apesi pe CTRL+V si o sa iti apara poza daca te-am rezolvat te rog da-mi si mei funda

1 răspuns:
| alxp a răspuns:

Ca sa faci poza ecranului calculatorului trebuie sa apesi print screen sys req e langa F12, apoi sa intri in paint dai editare/edit si apoi dai lipire/paste dupa care salvezi.