| Anutzza3708 a întrebat:

Nu-mi merge facebook.ul, imi apare ceva de genu : "Această pagină web nu este disponibilă
Pagina web de la https://www.facebook.com/ poate fi temporar nefuncțională sau a fost mutată definitiv la o nouă adresă web.", ceva de genu apare si la google"Această pagină web nu este disponibilă
Pagina web de la https://www.google.ro/ poate fi temporar nefuncțională sau a fost mutată definitiv la o nouă adresă web."! Ce Dumnezeu au? Funda!:x

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

Astept un reply.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Inchide antivirusul si apoi vezi daca poti intra pe facebook.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Anutzza3708 explică (pentru neluL):

Nu merge!straight face

| neluL a răspuns (pentru Anutzza3708):

Ce browser folosesti? Ce antivirus ai? Ai dat click pe vreun link de pe facebook? Data si ora de la calculator sunt reglate coorect? Windows-ul e activat?

| Anutzza3708 explică (pentru neluL):

Toate sunt in regula! Numai google.ul si facebook.ul nu functioneaza(ieri nu am avut nimic in neregula), restul functioneaza!

| Anutzza3708 explică (pentru Anutzza3708):

*au

| neluL a răspuns (pentru Anutzza3708):

Daca mi-ai raspunde si la intrebari ce bine ar fi!

| Anutzza3708 explică (pentru neluL):

Folosesc Google Chrome, Nu am dat click pe nici un link de pe facebook, ora si data sunt corecte, windows.ul e activat, folosesc antivirus bitdefender

| neluL a răspuns (pentru Anutzza3708):

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

Astept un reply.

| Julia1188 a răspuns:

Buna, cum ai rezolvat? La fel face si la mine si nu reusesc sa il fac sa fie cum a fost.