| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiti cumva un program care sa modifice textul de pe pagina scanata de imprimanta, apoi sa modific eu scrisul si sa scot din nou pe impriamnta cum am dorit eu sa fie textul? Va rog mult ajutati-ma.Multumesc

4 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Daca e scanata nu stiu. decat cu photoshop cred ca ai mai rezolva ceva...Cred.

| Dominicc a răspuns:

Daca scaneaza foaie de caiet cu scrisu de mana nu poate face asa ceva!

| dalea a răspuns:

Trebuie sa prelucrezi pagina scanata cu un program OCR si atunci PC-ul iti va recunoaste caracterele de pe acea pagina. Poti sa treci o pagina scanata in Word pe acest site http://www.free-ocr.com/.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce scanezi textul incearca sa-l exporti catre MS Word. Sau deschizi un fisier nou in MS Word si importi fisierul scanat. Incearca si cu Note Pad daca nu ai pretentii la caracterele textului. laughing)