| xLollo a întrebat:

Parul meu are foarte mult volum, firu gros, e foarte mult ca sa zic asa si e si foarte putin ondulat.Cum sa fac sa nu mai imi vina pe fata? Am vazut unle fete il lasa pe spate fara sa il prinda cu ceva,as fi vrut si eu sa il las la fel dar imi vine pe fata si se ciufuleste, in + am breton intr-o parte si as cam vrea sa scap de el.Ce pot face? Cum imi pot aranja parul(nu vreau sa ma tund scurt), nu imi pot face decat coada calului si il prind cu 10 clame si tot nu sta bine. Daca m-as tunde in scari as rezolva ceva?

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Daca te tunzi in scari va sta si mai umflat. Incearca sa folosesti spuma de par, iti aranjeaza foarte frumos parul.

| xLollo explică (pentru Oana92):

Ce fel de spuma?

| Oana92 a răspuns (pentru xLollo):

Intesa e cea mai buna, se foloseste si in saloane pentru ca nu imbacseste parul si il poti aranja frumos. si nici nu e scumpa, undeva la 7-8 lei un tub mare.

| Elena998 a răspuns:

Daca parul tau are volum nu prea ti-as recomanda sa te tunzi in scari o sa stea oribil crede-ma eu am patit-o, tot la fel aveam parul cu mult volum si lung m-am tuns si am facut o mare prostie imi spusese mama sa ma fac creata permanent care tine in jur de 6 luni dar nu am vrut regret si maine ca mi-am stricat parul, in fine dupa m-am tuns scurt pana la umeri si in final a crescut il am cam mai jos de piept sa zic si il mai las sa creasca fiinda parul meu creste destul d repede cam 2-3 cm pe luna si o sa ma fac creata stiu ca parul gen cu volum mult sta f bine cret fiinda asa e facuta cea mai buna pr a mea si ii sta super. Bafta eu ti-am dat un sfat, e din propri experienta si eu ti-as spune nu fa prostia sa te tunzi sau sa te apuci sa folosesti placatongue