| EmoLikeMe a întrebat:

Pentru fanii Harry Potter, ce parere aveti despre cartea Harry Potter si prizonierul din Azkaban? dar de Harry Potter si Camera Secretelor?; D

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate părțile sunt reușite!
Pa, pa.

| κλάους a răspuns:

Harry potter si prizionierul din Azkaban e preferata mea. Mi se pare emotionala, iar el afla mai multe. Profesorul Lupin face o treaba buna, iar cu el cartea devine si mai interesanta.

Cat desper Camera secretelor... Mie unul mi s-a parut cam plictisitoarelaughing dar si aceasta a fost buna.

| GusWaters a răspuns:

A doua carte mi s-a parut nitel plictisitoare,parca era prea de copii,prea mult se taraganau lucrurile,si mi-ar fi placut mai mult sa fie ca in film(care a speriat si dracii din mine,cand l-am vazut prima data),parca mergea sa fie ca filmul,dar m-a multumit.

A treia carte e aproape preferata mea(ultima e mai buna),e bine lucrata,e mai ''plina'',adica nu te plictisesti la ea, si am citit-o chiar cu incantare, ce nu se intampla prea des.

| adytza98 a răspuns:

Mi se pare mai marfa harry potter si prizonierul din azkaban decat si camera secretelor singura chestie marfa la harry potter si camera secretelor este mai mult sfarsitu cand se intalneste cu Tom Ridle care cica era LordVoldemort cand era mic si nu era monstru

| Reny a răspuns:

Heey
Paiii...mie imi plac foarte mult ambele carti, dar cel mai mult Camera Secretelor.
Mi se pare ca in cele doua carti autoarea a pus cel mai mult suflet si dupa succesul cu prima carte a vrut sa fie ceva special.
Ambele sunt superbe si foarte reusite asa ca ti le recomand sa le citesti... daca nu ai facut-o dejahappy
In ambele gasesti supans, eroism, actiune si comedie...imbinarea perfectawinking
Sper ca te-am ajutatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harry Potter si Camera Secretelir mi s-a parut infricosatoare (vreau sa spun in raport cu celelalte carti HP). Nu stiu daca a fost din cauza ca eram mai mica sau din cauza acelor scene cu sange si cu sarpele urias al lui Voldemort...(mi'e tare frica de serpi)

Totusi, in Harry Potter si Prizonierul din Azkaban, cum a spus si Klaus, Harry afla multe lucruri in legatura cu viata, pritenii tatalui lui de pe timpul cand a invatat la Hogwarts...
Ambele sunt "magice"... Pur si simplu o iubesc pe J. K. Rowling pentru ceea ce a scris. Nu stiu cum poate fi un om atat de plin de imaginatie si de idei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie cum ti se par?

| vodami92 a răspuns:

Fiecare carte harry potter este diferita! pentru ca si povestea e alta!