| Daniela_Ardeleanu_1980 a întrebat:

Peste 2 saptamani merg intr -o tabara de vara la mare, este prima data cand merg intr-o tabara. Sunt foarte curioasa, sper sa ma inteleg bine cu toti doar ca m-ar ajuta cateva impresii de la cei care au mai fost in tabere, ce activitati vom face, daca se poate sunt curioasa si de meniu. Pe langa toate astea, are cineva cateva idei de farse, sa nu fie nici prea naspa sa se supere pe mine nici prea plictisitoare!

2 răspunsuri:
| heyitsmexd a răspuns:

Din vacanta nu trebuie sa lipseasca taberele, sunt sarea si piperul. Iti ofera posibilitatea sa iti faci noi prieteni, sa pastrezi legatura cu ei, ceea ce mi se pare un beneficiu enorm. Eu am cunoscut cu ani in urma multe fete in tabere, si prietenia a inflorit si mai mult, am ajuns sa iesim in oras si sa ne vizitam. O sa cunosti oameni asemenea tie, dar si exact opusul. In prim plan, sa iti iei tot ce ai nevoie la tine, fara sa uiti ceva. Te sfatuiesc sa incepi cu cateva zile ritualul de pregatire, sa fii sigura ca ai tot in bagaj! happy
Activitatile difera de la tabara la tabara. Seara, de obicei se face un foc mare, unde se aduna toti. Poate aveti noroc cu un coleg cu chitara, care amplifica atmosfera. Puteti canta melodii de munte, fiecare propunand cate ceva. Mi se pare distractiv, mai ales seara, langa un lac, rau.
Se organizeaza diferite concursuri sportive la care chiar iti poti testa abilitatile.
Asta depinde mult de la tabara la tabara, asta ramane de vazut acolo pe moment.

Idei de farse:
- Daca sunteți fete - mergeți și faceți rost de nr unor băieți, îi sunați la tel. Și declarați dragostea față de ei
-Ungeti cu pasta de tinti usile vecinilor, bateti, si apoi fugiti
Etc