| miku0101 a întrebat:

Buna, prieteni TPU, am o mica intrebare si va rog sa ma ajutati : Cine imi poate da un site in care a invat mai bine sa desenez anime?
Stiu sa desenez dar nu la perfectie.

Răspuns Câştigător
| DeeaDLove12 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=KYHzcM32f1I uite aici tipul te invata cum sa desenezi Anime complet de la cap la coada.Eu de aici am invatat sa fac ochii anime

6 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Poti incerca sa cauti pe Youtube niste tutoriale care te vor ajuta.

| MMihai a răspuns:

Anime=animale?
Cărți : anatomie animale, anatomie comparată animale, anatomie artistică animalieră, anatomie artistică, (anatomie) etc

| Adelynna_4919 a răspuns:

Pai cel mai bine este sa exersezi. daca vrei sa desenezi anime poti cauta imagini iar apoi sa incerci sa le copiezi.nu trebuie sa te descurajezi daca nu iti va iesi din prima ia'o incetul cu incetul.incepe mai intai cu anime mai simple si mai usoare iar apoi poti sa treci la imagini mai complicate si mai complexe. sper ca te'am ajutat cat de cat fundita?

| BruneTTe_1409 a răspuns:

Http://www.desenatori.ro/

apasa pe un desen si de acolo te descurci tu:*

Funda?