| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy Puteti sa imi spuneti care sunt personajele principale, scundare si episodice? Nu prea fac diferenta... Daca puteti din Caprele Irinucai (Amintiri din copilarie) de Ion Creanga. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CaTaLiNuTzAaA a răspuns:

Buna! Personaje principale:Nica si prietenul lui nu mai stiu cum il cheama.Personaje secundare:Irinuca, bunicul celor 2, profesorul.Personaje episodice:caprele irinucai si boii. Funda?batting eyelashes