| AnaMTud a întrebat:

Recent am terminat seria de carti cu harry potter si as vrea sa continui sa citesc si alte romane, tot gen harry potter (fantastice, fictive)
Sugestii?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Cronicile Wardstone (vreo 10-12 volume, ai lista completa si corecta pe Google/Wikipedia)
- Hobbitul
- Stapanul inelelor (3 volume)
- Vechiul regat (3 volume: Sabriel, Lirael, Abhorsen)
- Mostenirea/Eragon (4 volume)
- Jocurile foamei (3 volume)
- Divergent (3 volume: Divergent, Insurgent, Experiment)
- Seria Tunele

Ti le recomand din propria experienta, am avut o perioada in care am iubit cartile fantasy si am citit non-stop carti de alea. Cele de mai sus le-am citit toate in afara de "Tunele" (am cartile in biblioteca ca le-am prins pe toate la reducere dar inca nu le-am terminat de citit) si sunt foarte bune pentru fanii fantasy. :-) Spor la citit si sper sa-ti placa recomandarile mele!

2 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Wheel of Time (Roata Timpului) - saga de 14 carti, in prezent traduse doar 7 in romana cred, editura RAO.
Le gasesti si pdf usor pe mediafire/slideserve.
E clasica, sunt carti mari ~800-1200 pagini fiecare, cea mai buna saga fantasy citita.