| Ella21052003 a întrebat:

Saptamana viitoare plec in tabara. Stau 7 zile langa Sibiu. Cati bani sa imi iau la mine. Nu vreau raspunsuri nici cu 50 lei si nici cu 500-1000lei. Va rog sa spuneti cum ati calculat banii si ce ati inclus in ei. Dau funda

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de unde crezi ca stim noi ce ai tu nevoie si ce vrei tu sa iti cumperi?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai ce stim noi de care vodka iti place tie, difera preturile.

| Pool77 a răspuns:

Uite un calcul facut de mine.
Cazare si mancare asigurata, hai sa platesc banii de drum si intratile in "muzeuri, piscina" etc, aici calculez in cazul in care am merge in locuri de genul.
Sa vedem, pe 7 zile as duce undeva pe la 200 de lei. In fiecare zi sa mananc ceva dulce sau un "sendvici" in cazul in care mancarea a fost putina sau nemancabila. Dupa asta vine partea bauturilor, daca nu sunt fete si sunt doar cu un amic sau cu mai multi ne luam ceva tarie si gata caz rezolvat, in cazul fetelor merg pe vin si in alea 7 zile cel putin 10 butelii o butelie sa coste 15 lei sunt 150 si in cazul in care mancarea e buna restul merge tot pe vin.
Acum ce pot sa-ti spun, eu de obicei daca ies afara imi iau o suma pe care stiu ca sunt pentru acest lucru si nu ma uit la bani, asa fac si cand ma duc undeva la terasa sau excursie, tabere etc, imi iau o suma de bani pe care stiu ca ii pot cheltiu si nu ramana fara bani.
Oricum, cat timp banii sunt cheltuiti pentru distractia ta sa nu-ti para rau ca cheltuiesti.

| Ella21052003 explică:

Am vrut raspunsuri serioase

| cristian82 a răspuns:

Daca ai cazarea si mancarea asigurata si vizitarea imprejurimilor incluse atunci ia-ti bani pentru urgente, suveniruri, ceva dulciuri.
Cred ca 100 RON iti ajung; asta nu inseamna ca trebuie sa-i si cheltuiesti pe toti.