| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, as vrea sa stiu...se fac excursii in Polonia? As vrea sa-mi recomandati ceva agentii bune de voiaj ca se tot roga sotu si baiatul de mine sa plecam la vara in Polonia. Inca ceva.merita vizitat lagarul Ausvit? A fost cineva?

2 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Neata. Polacii astia sunt cam incuiati ei de fel si au niste drumuri de iti salta matele pana ajungi la destinatie... Cracovia e frumoasa, Ausvit-ul, cum zisi tu, e iarasi.impresionant, ca iti ia vreo 2 zile daca vrei sa-l vezi in intregime si o noapte va trebui sa dormi acolo (stay chill ca nu vei dormi in Baraca si la un hotel din Oswiecim), pe urma iarasi e fain sa mergi in Katowice, aproape de Oswiecim, si Varsovia, care e un pic mai departe, dar merita vazuta, doar e capitala...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Excursii se fac. Chiar si la Auschwitz. Dar, daca aveti o masina faina, nu va recomand. Drumurile sunt atat de proaste, incat, v-ati fi dorit sa plecati la drum cu submarinul. happy Polonia nu mai este ce-a fost. Ca sa ajungi in locurile care merita vizitate, ai de tras mult.