| Winners10 a întrebat:

Mai cunoasteti cumva ce sporturi extreme se mai pot face in Romania in afara de bungee jumping si saltul cu parasuta?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Speologie, alpinims cu coardă pe trasee peste gradul 3, parapantism, delta planorism, scufundări subacvatice, curse automobilistice.

| gabicoo a răspuns:

Lucratul in învățământ!
winking

| Yuoia a răspuns:

Parapanta, deltaplan.

| Mopmop a răspuns:

Ai rabdare sa iti intemeiezi o familie si ai sa vezi sport extrem cand trebuie sa te descurci din salar de la luna la luna...Un An Nou plin de bucurii si sanatate iti doresc!

| Winners10 explică (pentru Mopmop):

Nu toti avem mentalitatea asta sa ne descurcam de la salariu de la luna la luna. Fa ceva pentru tine ca sa evoluezi. Su t atatea posibilitati. Trebuie doar sa stii sa profiti de ele.

P.S. il poti lua ca pe un sfat

| Mopmop a răspuns (pentru Winners10):

Intr-un fel ai si tu dreptate. Chiar nu stiu de ce spui tu ca mentalitatea de a trai de la un salar la altul nu este general valabila in Ro. Ce nu inteleg eu este diferenta mare de salarii intre diferite tari. Meserie infirmier. Plecat acum cca 6 ani. Aveam cca 1000 ron net. Aici 1500 1600 £ luna net. Colac peste pupaza dupa fiecare lingurita de mancare data la o babuta de 105 ani iti spune multumesc. Si lucrand la spital in Ro eram considerat spagar. Poti ye rog sa imi explici asta?

PS: iti multumesc pentru sfat. Am sa il urmez!

| InOrOut a răspuns:

Vrei sport extrem? casatoreste-te, fa copii si ia-ti si o amanta sau mai bine 2 amante! si vezi adrenalina.

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

Zumba- Strong. Sunt dansuri sportive extreme. Sora mea a fost candva instructor de zumba-strong.