| SasaSasa2000 a întrebat:

Bună seara TPU, am jucat un joc de societate și nu mai știu cum se numește, dar știu ca regulile erau cam asa așa.
Erau 2 jucători, fiecare primea cate noua piese... Și scopul jocului în afara de a câștiga sunt sa faci o "poarta" alcătuită din 3 piese una langa alta si sa "mănânci" piesele adversarului până când rămânea cu 2...atâta știu...

3 răspunsuri:
| AkyMinowara a răspuns:

Țintar?

esti cam vag in descriere. dar din ce spui pare sa fie asta.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Țintar

| WhiteLife a răspuns:

Moara?

| cristinuseundezastru a răspuns:

Overwatch