| V3lCr0 a întrebat:

Buna seara TPU,as vrea sa trimit un colet postal la iubita mea de ziua ei,ea fiind plecata,vreau sa-l trimit prin posta romana.Ce trebuie sa cunosc, sa fac pentru al trimite? Nu este ceva enorm...o bijuterie.Multumesc. :3

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

O ambalezi intr-o cutie mica dar, bijuteria sa fie pusa in vata, hirtii, ceva ca sa nu joace si sa sune. Imbraci cutia in hirtie si lipesti. Scrii adresa iubitei corect la destinatar si a ta la expeditor. Daca bijuteria este din metal pretios, e bine sa o trimiti cu valoare declarata. La Posta, vei completa un formular cu adresele, continutul coletului, valoarea coletului. Fiind un cadou, nu treci nimic la ramburs (adica nu astepti bani inapoi).