| Eღilia62 a întrebat:

Stateam pe net pe facebook si dintr-o data s-a inchis calculatorul, fara sa afiseze ecranul de log off. A aparut pe ecran "entering in sleep mode" pe fundal negru si apasam butonul de Start si Reset de la unitate degeaba ca nu raspundea la comenzi. L-am scos din priza si l-am bagat iar.Merge.Dar nu e prima data.
Dar totusi de ce s-a intamplat? Si e normal sa se mai intample asa ceva din cand in cand?

2 răspunsuri:
| annahandball a răspuns:

Nu e normal sa se intample asa ceva. Cel mai sigur cred ca ai ceva stricat la unitate sau ai un virus in calculator. La majoritatea calculatorelor poti sa intri in stend by (intrare in modul de repaus) dar cand apesi butonul de start intra in modul normal.

| Tokha a răspuns:

Dear, Emilia... Entering sleep mode inseamna ca intra in modul de hibernare.Deci cred ca ai apasat tu pe ceva, si s-a intamplat asta.Nu este nimic grav in asta. Apasat in genul ca apasat pe tastatura, si mie mi s-a intamplat : ascultam la maxim BrokeNYCDE-True Love, cand deodata am pus mana pe tastatura si s-a intamplat la fel.Deci ar trebui sa atenuezi gravitatea situatiei, pentru ca nu era nicio urgenta."annahandball" e proasta si foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, foarte retardata.Nu este vorba de niciun virus.Hai funda, daca nu mars de pe site.