| sweetys a întrebat:

Bună! Stie cineva ce microbuze si de unde pot sa le iau pentru București- Calarasi si retur si un program ceva. Pe net imi apar foarte multe ca nu au informațiile actualizate sau ca nu circula conform programului. Si daca se poate in București de la ce autogara

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Simplu daca vrei cu program poti merge cu trenul de la CFR

Il iei de la gara OBOR
https://mersultrenurilor.infofer.ro/......tineraries

| Gabryel85 a răspuns (pentru RxTx):

Probabil fata vrea o cursă directă, nu să schimbe trenul...

| RxTx a răspuns (pentru Gabryel85):

Https://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Calarasi?lang=ro

CURSE DIRECTE CU AUTOCARUL
ITI SPUNE ORA
POTI SA CUMPERI BILETE ON-LINE DAR CU 25 ORE INAINTE DE A PLECA autocarul respectiv
altfel mergi si te milogesti la usa daca cumva mai au locuri si pentru tine

dar barimi au ore exacte pleaca la minutul secunda
stii exact cat costa
25 lei in general au ei afisat pe site
da toti indiferent de firma tot 25 lei cere
asa ca e bine rau
eu am fost intr-o tara unde costa 1 CHF/Km adica cam 1 euro / Km atât trenul cât si autocarul, iar taxiul cred ca mi-ar fi luat 30 CHF doar ca să vină la mine după care m-ar fi taxat cu 5CHF/Km
când am auzit cât vrea taxi-ul să îmi ia
in decurs de 40 de minute am predat camera de hotel am facut un duș si am alergat 4 Km
timp in care vorbeam in limba franceză să mă ii rog să imi ofere un loc la autocar către România pentru că pe atunci nu mai știu cum erau puține curse si ar fi trebuit să mai stau incă 2 săptămâni în acea țară iar hotelul mă costa 150 euro/noapte
iar ca să vin cu trenul de acolo in România m-ar fi costat 2500 euro
si eram 2 persoane asa ca ne costa 5000 euro.
Nu exista Facebook sa te duci cu bla bla car iamă Dincă la ocazie

| sweetys explică (pentru RxTx):

Am intrat si eu pe autogari, am sunat sa fac rezervare si nu se face e la modul primul venit primul servit, iar majoritatea nu au informatiile actualizate de foarte mult timp. Iar cu trenul ai doar 5 minute la diapozitie sa schimbi la ciulnita. Oricum pentru ce distanta este, atat cu microbuzul cat si cu trenul mi se pare bataie de joc sa faci aproape 3 ore

| RxTx a răspuns (pentru sweetys):

Eu cumpăr mereu bilet
acum am fost cu autogari
la râmnicul Vâlcea și am cumpărat bilet on-line si la dus si la intors
l-am plătit cu cardul de debit
si gata nu m-a durut capul

ia-ti carnet permis de conducere că mașinile sunt gratis uite tico la 2000 lei cu GPL

| sweetys explică (pentru RxTx):

Pai si eu am rute unde imi fac rezervare si platesc cu cardul. Dar aici nu merge. Si cu masina e discutabil, nu toti sunt facuti sa conduca