| Anna_5321 a întrebat:

Stie cineva un site in care pot vedea episoadele mai noi din Naruto Shippuden ( adica peste episodul 177) cu subtitrare in romana?

8 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Pe peteava sau www.animekage.com acolo am vazut 177 mai ales pe peteava

| lol1232 a răspuns:

Uite aici
www.animekage.com
Si daca nu apare pe animekge uite aici
www.peteava.com :p

| Elly4all a răspuns:

Momentan lucreaza la episodul 178 dar a aparut 177, anime.kage.ro sau animekage.com, pe al doilea a aparut deocamdata in engleza dar maine cel tarziu apare si in romana pe ambele site'uri.

| 3thera a răspuns:

Episodul 177 din Shippuden e ultimul aparut, unde naiba vrei sa le vezi pe celelalte daca nu exista :))
www.animekage.com e cel mai bun site Naruto Shippuden cu subtitrari in romana. Episoade noi apar in fiecare joi cu sub in engleza, iar cu sub in romana joi seara sau chiar vineri.Pff...deci 178 apare joia viitoare :)

Daca vrei, citeste si Manga(benzile alea desenate japoneze dupa care se fac anime-urile si care sunt cu mult inaintea anime-ului si se citesc de la dreapta la stanga) pe http://mangable.com/naruto/. Iti recomand sa citesti manga de unde ai ramas cu episoadele(dupa ce Naruto l-a invins pe Pein...cum am zis, manga e cu mult inainte si foarte interesanta.Manga de alaltaieri a fost geniala, Konan ROCKS \m/)

Succes.
Si asculta aici la mine, fana Naruto Shippuden, nu a aparut niciun 180 cum zici tu.
Uite, chiar de pe link-ul pe care l-ai dat tu mai sus:

176 "Rookie Instructor Iruka" "Shinmai Kyōshi Iruka" (新米教師イルカ) September 2, 2010

177 "Iruka's Ordeal" "Iruka no Shiren" (イルカの試練) September 9, 2010

178 "Iruka's Decision" "Iruka no Ketsui" (イルカの決意) September 16, 2010

179 "Jōnin in Charge Kakashi Hatake" "Tantō Jōnin Hatake Kakashi" (担当上忍はたけカカシ) September 30, 2010

180 "Inari's Tested Courage" "Inari, Tamesareru Yūki" (イナリ、試される勇気) October 7, 2010

Daca te-ai fi uitat atenta pe link-ul pe care chiar tu ni l-ai recomandat, ai fi vazut data din dreptul fiecarui episod.Deci 178 apare pe 16 septembrie, 179 pe 30 si 180 pe 7 octombrie.pff...Fii mai atenta data viitoare.

| loveiseverything a răspuns:

Episodul 177 este ultimul din Naruto Shippuuden, nu mai sunt altele.
Poti citi manga daca vrei sa vezi ce se intampla in continuare.

| axelmatei a răspuns:

Daca nu ma insel inca nu au aparut episoade peste 177 big grin

| NinaWoolf a răspuns:

Pe vplay sau cinemaxxx.ro
big grin

| Anna_5321 explică:

@loveiseverything :) Nu este ultimul episod.In prezent sunt 180 de episoade. Uite aici: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Naruto:_Shippuden_episodes.