| Julia3991 a întrebat:

Buna! Sunt însărcinată in 13 saptamani și sunt casnica! In afara sa spăl haine și sa fac mancare soțului nu fac nimic și ma simt nefericita, inutila (înainte sa rămân însărcinată am lucrat)! Ma puteți ajuta cu niște cursuri online? Sau niște activități?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Gasesti o groaza de cursuri online daca cauti. Nu ai specificat ce anume te intereseaza. Poti sa cauti pe Youtube diverse tutoriale despre ce te intereseaza, sa citesti carti, sa te uiti la documentare/filme/seriale.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai indicat este sa nu stai toata ziua singura, fiindca poti intra in depresie!
Cauta-ti prietene, vizitati-va reciproc sau faceti-va programe comune dese (plimbari in parcuri, shoping, teatre, concerte etc.
Chiar si insarcinata, puti urma un curs de calificare postliceala sau de specializare in domeniul pregatirii tale.
Sunt si multe cluburi pentru viitoare (sau noi) mamici, unde ai putea face schimb de experienta cu consoartele tale.winking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai intrat in depresie odata cu sarcina, ce varsta ai?

| Julia3991 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 21 de ani mi-am dorit acest copil foarte mult! Dar cum am rămas însărcinată M-am întors in România ( munceam in Anglia) de când sunt acasa nu ma simt ok! Ma simt singura, neînțeleasă, stau cu mama soacra in casa și parca îmi urmărește tot pasul, mereu ma întreabă unde merg! Poate din cauza asta sunt așa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce viață anostă...De aia mă bucur că nu sunt măritată și nu am copii.

Citește, ieși la mici plimbări, ascultă muzică, vizionează emisiuni și filme de calitate.

| timidu89 a răspuns:

De unde ești? Poate îmi faci o vizita la spital

| Julia3991 explică (pentru timidu89):

Suceava

| timidu89 a răspuns (pentru Julia3991):

Departe, eu sunt în Banat de dimineață.

| alisa201921 a răspuns:

Pai poți sa lucrezi online, sa vinzi produse. Sau sa faci un curs de freelancer

| oanapbh1 a răspuns:

Eu zic sa inveti niste limbi straine sau sa citesti.