| DenisaO98 a întrebat:

Știe cineva cât reprezintă în inch sau cm mărimile S și M în cazul bicicletelor Le Grand Lille? Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca mosului, era atit de greu sa scrii inch in Google? Sau, si mai frumos... "26 inch to cm" de exemplu si iti si transforma direct. Sau, si mai frumos, folosesti DDG - https://duckduckgo.com/ - scrii doar marimea si gata. Poti folosi si pentru monede, unitati de suprafata, si multe altele. Spor!

| DenisaO98 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu ai înțeles întrebarea. Pe site-uri mărimea bicicletelor, care mă interesează, mai exact marca Le Grand Lille este reprezentată cu măsurile XS, S, M ș.a.m.d. Acum, pe mine mă interesează cât înseamnă aceste măsuri în inch sau cm. Ai înțeles acum?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DenisaO98):

Asa zi! Si la ei pe site nu e descrisa exact marimea? Nu pot sa cred asa ceva! Uite - http://legrandbikes.com/bike/lille-1/704 - ai acolo dimensiunea rotilor. La fel si in catalogul pe 2019 - http://legrandbikes.com/download/legrand_katalog2019_en_net.pdf

| DenisaO98 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu mi-ai spus nimic concret. Daca știu mărimea roților cu ce mă ajută? Și în catalogul lor sunt aceleași măsuri, S și M, care nu știu câți inch sau cm înseamnă fiecare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DenisaO98):

Nu stii sa citesti? In catalog, la fiecare model, ai marimea rotilor! In inch de regula. Si in alta ordine de idei, poti sa le dai email sa intrebi exact despre dimensiunile unui anume model care te intereseaza.

| DenisaO98 explică (pentru GabiDumitrescu):

Măi omule, nu mă interesează mărimea roților, ci mărimea cadrului bicicletei. Tu ești cel care nu înțelege.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DenisaO98):

Marimea cadrului o poti calcula bazat pe marimea rotilor dintr-o imagine. Sau, cum ziceam mai sus, LE SCRII SI INTREBI! happy

| DenisaO98 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dacă aș fi știut cum se calculează aș fi calculat, iar de întrebat, i-am întrebat, dar îmi dau răspunsuri relativ diferite pentru aceeași bicicletă. Așa că.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DenisaO98):

... asa ca ia frumos si cumpara de la o firma care spune clar ce marime au bicicletele. Sau du-te la o reprezentanta cu ruleta dupa tine.winking