| Turtura24 a întrebat:

Știți cumva dacă pe avion în bagajul de mână pot lua cremă de gălbenele (care nu e chiar lichidă pentru limita de 100ml). De asemenea, cam câte medicamente pot lua? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Lovelypeaches100 a răspuns:

Daca te gandesti la faptul ca ti se usuca pielea, ia putina vaselina, pune-o in spatele urechii si cand ai nevoie de putina iei da acolo doar, este un truc pe care l-am vazut in filme lol. Ma rog crema de galbenele vaselina tot una

| SomethingInTheWay a răspuns:

Da, poti lua orice lichid in limita de 100 ml. Despre medicamente nu stiu, posibil sa ai nevoie de ceva documente care sa justifice tratamentul pe care il faci. Daca nu e tratament, atunci nu stiu. Ar trebui sa verifici pe site-ul companiei de unde ai luat biletul.