| Flower50 a întrebat:

Acum cateva zile am varsat apa pe tastatura laptopului din greseala,am sters cu ceva dupa care am lasat sa se usuce.A doua zi tastatura parea in regula,deci am deschis laptopul dar din pacate tastele B, N si PAUZA nu mergeau.Pana acum am scris cu ajutorul On-Screen Keyoard. Deci TPU nu stiu ce ar trebui sa fac! Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat! Funda!

Răspuns Câştigător
| BriosicaaaDark a răspuns:

Am patit acelasi lucru aproape si nu imi mai merg tastele Q W E R sageata. Acum mi-am pus tastatura separata, care sta in fata laptopului. Si e mai usuor sa scoti de ex. firmituri din ea. :p iti recomand sa pui tastatura, sau cred ca poti duce tast. de la laptop la reparat dar eu zic ca e destul de scump. bafta :*

| Flower50 explică (pentru BriosicaaaDark):

Mersi pentru sfat doar ca daca imi iau tastatura de exterior laptopul nu mai este portabil, de accea am intrebat daca nu se mai poate face ceva pentru tastatura. Oricum, multumesc mult!

3 răspunsuri:
| LION007 a răspuns:

Poti so usuci cu fionul sau sa-ti cumperi una noua.

| Flower50 explică (pentru LION007):

Da dar chestia este ca s-a uscat deja dar nu functioneaza+ca este laptop, nu un calculator ca sa schimb cu usurinta tastatura.Totusi daca ar fi o cale sa fie reparata, pentru ca doar 3 taste nu merg, restul tastaturii merge.