| Ser9iu a întrebat:

Am avut un cont pe youtube si mi l-au suspendat, cum as putea sa-l recuperez? Contul era www.youtube.com/user/sergiuyouangel

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se mai poate recupera! Ai incalcat in repetate randuri legea dreptului de autor! Uite ce spune Youtube aici:
De ce a fost suspendat contul meu?

De fiecare dată când YouTube primeşte o notificare despre un videoclip sau o parte a unui videoclip care încalcă drepturile de autor ale unei terţe părţi, retragem respectivul videoclip de pe site, deoarece suntem obligaţi să facem acest lucru prin lege. Conturile utilizatorilor despre care se stabileşte că încalcă în mod repetat drepturile de autor pot fi desfiinţate, iar utilizatorii ale căror conturi sunt suspendate sau desfiinţate nu au dreptul să creeze conturi noi sau să acceseze funcţiile comunităţii YouTube.

Când retragem materiale ca urmare a unei reclamaţii privind încălcarea drepturilor de autor, îi trimitem o notificare prin e-mail utilizatorului care a încărcat videoclipul, iar aceasta include reclamantul videoclipului. Dacă videoclipul dvs. a fost retras, verificaţi adresa de e-mail asociată contului dvs. YouTube, pentru a consulta această notificare.

Dacă în prezent nu vă puteţi accesa contul, puteţi să aflaţi mai multe informaţii despre restricţiile care v-au fost impuse aici.
http://help.youtube.com/......request.py

Se poate ca suspendarea contului dvs. să fi avut loc din alte motive decât încălcarea drepturilor de autor.

Pentru a înţelege toate politicile YouTube, consultaţi Regulile comunităţii noastre.
http://www.youtube.com/t/community_guidelines

Bafta!