| Ally_8613 a întrebat:

am nevoie de o sceneta de Craciun sau macar cateva idei de la care as putea compune eu o sceneta.deci astept ajutorul vostrubig grin.Multumesc anticipat happy

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Am vazut anul trecut cu fratiorul meu cel mic u filmuletz de-al lui de Craciun. Ti-l povestesc asa in mare poate te inspira.
Era o familie intr-un orasel cunoscut, formata din mama, tata, fiu si fiica.Era noaptea in care trebuia sa vina Mos Craciun. Fetita era mai micuta decat baiatul si era foarte incantata ca a doua zi va avea jucarii noi, insa baiatul statea pe ganduri si isi amintise cum intr-o noapte de Craciun cand trebuia sa vina Mosul vazu de fapt umbra tatalui sau si asta il facu sa nu mai creada in Mos Craciun.Mergand amandoi copii la culcare baiatul avu un vis.Se facea ca in locul caloriferului sau se oprise un tren.Afara il astepta un controlor si fluiera intr-una in fluierul sau sa se grabeasca si sa urce in tren.Baiatul insa era surprins si il intrebase pe controlor unde merge acel tren, raspunzandu-i ca merge in tara lui Mos Craciun.Se urca in tren, iar cand vine controlorul sa composteze biletele, el iar ramane surprins si ii spune ca nu are bilet.Controlur il pune sa caute in buzunarul pijamalutei sale si gaseste acolo biletul catre tara lui Mos Craciun.In drumul lor spre destinatie ei trec prin multe peripetii, iar baiatul da o mana de ajutor la fiecare problema. Ajungand in tara lui Mos Craciun, plina de Elfi, cadouri, braduti; dar si de o fabrica in care se impachetau jucarii, si in care fiecare copil de pe pamant era supravecheat printr-o camera web.In acea seara Mosul decerna cel mai bun copil de pe planeta si ii oferea un cadou special.Mosul la nominalizat pe acel baietel si i-a oferit un clopotel care suna doar daca el credea ca exista Mos Craciun.Cand i l-a dat in mana nu suna si l-a pus sa se concentreze si sa creada cu toata fiinta lui pentru ca avea dovata chiar in fata lui ca Mos Craciun exista.Si dupa ce s-a concentrat clopotelul a inceput sa sune.La intoarcerea acasa, cand i se ceru din nou biletul, compostorul trebuia sa scrie un cuvant care definea pe fiecare copil in parte, iar lui ii scrise-se "CRED". A doua zi cand se trezise, mergand la brad sa vada cadourile, in cutiutza lui gasise acel clopotel oferit de Mos Craciun, iar cand il scuturase clopotelul a inceput sa sune. Tatal si mama sa lua si el clopotelul sa vada ce cadouri se adusese mosul baiatului si fetei, iar cand scuturase clopotelul nu suna, si i-a spus baiatului ca probabil nu a fost destul de cuminte daca i-a adus un clopotel care nici macar nu suna.Insa el stia ca doar crezant in Mos Craciun va suna si-a crezut vesnic in el.

| medyth a răspuns:

Tu sa fii craciunita cineva mosul iti trebuie spiridusi scartaietoare pe jos un material alb ca zapada un fotoliu o copertina rosie si sa spui un craciun modern o sa iasa super incearca scenetele cat mai amuzante sa fie adica ce spun actori sa fie amuzant o sa primesti aplauze cu galeata bafta si mult noroc sa fii cea mai draguta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am nevoie de o sceneta scurta urgent acum

| amy_3939 a răspuns:

Sa fie o fetita care a fost cea mai cuminte si mos craciun sa ii indeplineasca 4 dorinte si ea devine din ce in ce mai ingamfata si la sfarsit sa isi doreasca fie Dumnezeu!