| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent de raspunsuri! Merg la mare, in Bulgaria. La intoarcere, ne-am hotarat sa mergem pe Transfagarasan, dar am auzit ca is plin de grop si este posibil orice accident. Noi nu tinem neaparat sa mergem pe acolo, doar vrem sa vizitam inca ceva. Imi puteti recomanda ceva ce as putea sa vizitez? De exemplu in Brasov, ce as putea vizita? sau in alte locuri.,,,, Va rog, raspunsuri cat mai rapide ca maine plec. Pupici:*:* P.S Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| ValyBoss2011 a răspuns:

In Brasov e frumos mi-e vara acolo mi-a placut sa merg prin muntii bucegi la babele, am vazut acolo sfinxul, poti urca si la balea lac si vei putea si sa vezi cascada balea, apoi mai poti vizita si lacul capra oleaca mai sus decat balea, de acolo ai niste privelisti de toata frumusetea, sau daca vr balaceala poti merge la strand, e rece apa dar totusi e vara. Funda?

| farcasgiulia a răspuns (pentru ValyBoss2011):

Multumesc Mult! Astept si alte raspunsuri. Pupici:*

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu Transfagaraseanu este inchis pentru alunecari de pietre. nu stiu daca l au deschis inca.
alternativa ar fi transalpina, o sosea nu la fel de spectaculoasa dar la o altitudine mai mare.

In brasov poti vedea orasul in sine, castelul peles in sinaia, urcare cu telecabina la babele, castelul bran, cetatea rasnov.

| ValyBoss2011 a răspuns:

Cu placere.