| katherinekath9977 a întrebat:

Am niste idei pentru niste povesti care as vrea sa le public pe un blog sau pe un site de socializare. Intrebarile mele sunt:
1. Ce sfaturi imi dati pentru a scrie capitolele cat mai lungi?
2. Ce site-uri unde as putea sa imi public povestile stiti? Sau daca imi recomandări să-mi fac un blog ce as putea sa fac sa aiba multi vizitatori?
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| thisissolawl a răspuns:

2.Pe wattpad, facebook si pe, evident, un blog. Pe facebook trebuie sa-ti gasesti o pagina cu multe like-uri, sau daca reusesti sa-ti faci una, si sa rogi o admina sa te fa admina sau sa-ti publice povestea specificand ca tu esti.
1. Pai, depinde, daca schimbi locul in care se afla protagonistul, ar fi de preferat sa-ncepi un nou capitol. Cel mai bine ar fi sa faci dupa cum crezi tu thinking

| ion933 a răspuns:

Poti incepe pentru inceput sa le postezi pe facebook sa faci o pagina a ta si daca o sa fie interesante atunci sa le postezi si pe situri

| Captoresque a răspuns:

Sfat pentru a scrie capitole mai lungi este să folosești multe descrieri. Descrieri ale personajului, mediului înconjurător, al perioadei în care trăiesc, descrieri ale interacțiunilor, expresiilor faciale...Foarte multă descriere, dar atenție că descrierea multă și plictisitoare dăunează cititorului. Descrie totul dinamic și nu static. Dinamica este cheia.
Și nu uita de dialog, scrie dialoguri captivante, și pune-te în pielea caracterului care vorbește în dialog. Gândește-te ce ar spune el în situația X.

Iar pentru publicat eu recomand www.wattpad.com

Spor la publicat! ^^

| GabyB94 a răspuns:

Poti sa-ti faci un blog/ site aici: http://www.webnode.ro/ (depinde de tine cum va arata produsul final)

Problema cu capitolele lungi este ca s-ar putea sa ti se plictiseasca cititorii si sa te lase balta. Mai bine scrii mai concentrat si termini fiecare capitol cu un cliff hanger (faza care sa te tina in suspans). Asa o sa iti vina cititorii inapoi.

| pentisimina a răspuns:

Poti sa-ti faci o pgine proprie pe facebook cu un nume cum ar fi povesti haioasa sau ceva de genul sau ai putea sa ai ca un vlog pe youtube unde sa citesti povestile sau in loc de povesti ca sa fie mai amuzant poti sa faci ca un film in care tu sa fii regizor si prietenii tai actorii, si ca sa fie mai populat poti sa dai niste pliante pe strada unde sa scrii si o poveste mai scrta dar frumoasa ca sa-i faci pe oamenii sa iti viziteze blogul sau vlogul