| oFataAnonimaa a întrebat:

Am o imprimanta Canon Pixma MG2450 de vreo 2 ani si dupa ce i s-au golit cartusele nu l-am mai folosit o perioada lunga. Ieri am umplut iar cartusele (la un magazin de PC-uri) si azi abia am printat vreo 3-4 chestii care chiar abia au fokosit cerneala si deja imi arata ca negrul este gol si colorul este pe nivel scazut. Ce as putea face? Scuze de categorie dar nu stiam la ce categorie sa pun.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa sunt facute cartusele, odata golite nu mai sesizeaza nivelul de umplere, chiar daca sunt pline.
Cauta pe Google: "resetare cartuse Cannon".

| oFataAnonimaa explică (pentru Bula):

Peste butonul de xeroxare in alb-negru era un buton ciudat l.am apasat 5 sec si acum merge. Mersi!

| Bula a răspuns (pentru oFataAnonimaa):

Daca acum merge, atunci retine procedura.
Data viitoare sa stii cum sa procedezi.

De obicei, resetarea contorului se face prin tinerea apasata la pornire a unui buton sau combinatii de butoane. Difera de la model de imprimanta la altul.