| sMecki1000 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare ce se intampla daca visezi ca iti moare mama?

Răspuns Câştigător
| unuloarecare a răspuns:

De obicei ceea ce visezi, in realitate se intampla opusul... ceea ce ar insemna ca mama ta e foarte bine si sanatoasa tun.

17 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Inseamna ca ai o imaginatie bogatawinking

| Lamaitzza a răspuns:

Ii moare moartea big grin

| agent003 a răspuns:

Asta inseamna ca ii alungi moartea

| BiancaBaby a răspuns:

Acelasi vis l-a avut si o colega de clasa doar ca a visat ca i-a murit tatal iar la circa o saptamana i-a murit bunicul

| jrockfreak a răspuns:

Am citit in multe locuri ca atunci cand visezi ca iti moare un apropiat atunci inseamna ca o sa aiba viata luuunga. Dar asta se pune numai daca visul a vost spre sfarsitul somnului, cand alimentele isi pierd efectul, adica s-au digeratwinking. Oricum, sunt doar vise, nu trebuie sa iti faci griji kiss

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Daca visezi ca cineva moare inseamna ca i-a murit moartea adica acel cineva va trai.Deci nu se intampla nimic stai linistithappy. Fundabatting eyelashes puppy dog eyes

| Tyrr a răspuns:

Un simplu vis!

| Alexa843 a răspuns:

Visele NU transmit anumite mesaje. Insa moartea inseamna ca se va produce in viata ta o schimbare(iti schimbi scoala, locuinta, iti redecorezi camera etc) asa ca nu iti face griji pentru asta ca nu o sa se intample nimic rau.

| M3taX a răspuns:

Nu se intampla nimic stai linistit. E doar un vis urat.

| Zas a răspuns:

Nimic e un simplu viss

| alexionut98 a răspuns:

Inseamna ca traieste mult

| andreeapp a răspuns:

Nu o sa se intample nimic, stai linistit/a. de obicei visele se leaga indirect de anumite evenimente din viata ta; ori ai avut o perioada mai grea/stresanta, ori te-a influentat ceva film sau discutii.

| Flokfighter a răspuns:

Ai grija, poate e o viziune

| andreea5353 a răspuns:

Eu nu prea cred in chestii de genul.straight face...dar m-as simtii aiurea daca as visa asa ceva. x_X

| breez3 a răspuns:

Hei, pai eu stiam ca daca visezi asta ti se intampla inversu adica no sa moara. oricum sunt doar visehappy

| pinkbubbles a răspuns:

- moartea cuiva drag sau apropiat - teama de abandon, sentimente de frustrare, frica de singuratate sau de marginalizare, lipsa de ocrotire;
- moartea unei persoane importante - schimbari intr-un domeniu de prima importanta in viata individului, pe care pune cel mai mare pret, finalizare cu urmari deosebite sau cu aprecieri;
cauta pe google interpretari vise, dar nu inseamna ca asa se va intampla sau asa este, sunt doar visewinking