| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappy!
Am o intrebare: " Ce sunt funditele, si cum se dau ele?" Stiu ca pare cam banala intrebarea. dar... nu stiustraight face
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| ProCoSmYn a răspuns:

Buna! cum se dau funditele:tu ai pus intrebarea cineva iti raspunde in dreapta raspunsului sau apare o medalie(aceea e funda) daca ti-a placut raspunsul lui cel mai mult apesi pe acea medalie(funda) si iti va aparea:esti sigur ca vrei sa declari raspunsul castigator? tu apesi ok si ai dat funda fundele ajuta la rank iti va creste rankul cu cate fundite ai mai multe a si inca ceva:la fiecare intrebare pusa poti oferi doar o funda sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda reprezintă răspunsul câştigător la o întrebare. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

| Dash a răspuns:

Fundita este un premiu, acordat de catre cel care a pus intrebarea celui care a dat cel mai util raspuns.
- Pentru a da fundita trebuie sa dai click pe ea (se afla in dreapta fiecarui raspuns, unde scrie "declara raspunsul castigator")
- Findita ii da castigatorului 100 puncte.

| IlegalSmile a răspuns:

Heiii

fundita/funda/fundoi este recompensa pentru un raspuns corect la o anumita intrebare happy

Cand tu pui o intrebare si cineva iti raspunde corect ii dai fundita
si invers Tu raspunzi corect primesti fundita

Daca ai foarte multe funda ajungi expert TPU adica ai multe raspunsuri corecte si esti de mare folos pe acest site happy

Bafta la vanatoarea de fundita laughing

Pa, pa ^^

| ProCoSmYn a răspuns:

Imi pare bine ca ai fost de ajutor se vede ca ai invatat

| Fashion a răspuns:

Fundita este o dovada sau mai degraba zis un „cadou" pe care il oferi tu unui utilizator care te-a ajutat cu un raspuns. Acel raspuns ti-a fost de ajutor iar tu il raspalatesti cu o fundita. Acesta fundita se afla in partea dreapta a tuturor raspunsurilor. Din toate raspunsurile tu trebuie sa alegi doar un raspuns castigator.Aceasta fundita ii da utilizatorului cate 100 puncte.Aceste puncte il ajuta sa-si mareasca rank-ul. M-as bucura foarte mult daca ti-am fost de folos! Mult succes! love struck :*

| Alexitator a răspuns:

Fundele sunt niste panglici care apar in dreptul fiecrui raspuns ca sa alegi raspunsul castigator. daca tot intrebi cum se dau in dreptul fiecarui raspuns apare funda si o selectezi apoi dai ok.selecteaza la mine pls.