| MariaIoana15 a întrebat:

Am o întrebare mai banala. Am un iPhone 6 s și in ultimele 2 săptămâni l-am scăpat de vreo 2 ori și am observat, de câteva zile, ca mi s-a desprins, sa spun asa, display-ul, și se vede puțin mai ales in partea de sus. As dori sa intreb dacă pot schimba doar display-ul pentru o problema minora din punctul meu de vedere, nu și telefonul. Dau funda pentru răspunsuri pertinente.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Apple are acum si display, adica schimba ei acolo daca ajungi la magzinele lor.Inainte nu aveau nimic, adica nu schimbau, apoi au inceput sa schimbe spatele, capac de la spate, apoi camere si acum am fost si au si dispaly, dara til schimba ei nu il poti cumpara tu si sa-l schimbi in alta parte.Chestia este ca displayul tau este bun,asta din ce spui ca e doara dezlipit,deci ti-l poate prinde la loc peal tau si nu te costa mult.S displayul de la Apple is originale adica exact ce ai tu pe telefon, restul au din alea facute mai stiu eu unde, deci nu-ti recomand asa ceva, am pus si eu candva asa ceva si se vedea maron laughing apoi nu functiona cum trebuie, alteori era ok, dara tot nu-i ca ala original de pe telefon.Nu stiu cum de sa dezlipit la tine, sau cum l-ai scapat tu, pentru ca am un prieten a scapat iphone jos de la cativa metri si na patit nimic.Bine el are o carcasa dara si asa telefonul n-are nimic.La scapat de nenumarate ori, dara nu asa de sus, insa acum l-a scapat sa zic asa de la cel putin 2-3 metri laughing si nimic na patit.Bine te cred ca la tine so fi dezlipit daca nul tii in carcasa nimic.Deci mergi la Apple la serice daca poti si iti spun ei ce poti face cat te costa etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate, dar costa mult sa schimbi display-ul original, iar cu un display neoriginal de 200 de lei s-ar putea sa ai probleme cu touch id-ul