| GabyGabbryella a întrebat:

Am o mica mare problema! Am abonament la Vodafone pe numele mamei, iar in abonamet am si 150 MB care imi intra pe 14 in fiecare luna. Astazi cum este 14 mi-au intrat si am vrut sa intru in google play sa imi descarc cateva aplicatii.Mi-am descarcat temple run 2, iar dupa am vrut sa imi descarc si subway surfers, dar mi-a zis ca nu am loc pe memorie sa il descarc asa ca am inchis netul,am intrat la setari, am dezinstalat cateva aplicatii care nu imi mai trebuiau, am pornit iar netul iarasi mi-a aratat ca nu am loc si am oprit iar netul si iar am mai dezinstalat alte aplicatii, in fine am facut chestia asta cam de 3-4 ori! Luna trecuta am depasit netul cu 0.60 euro si a vazut mama mesajul de la cost si mi-a zis ca in fiecare zi inainte sa imi intre iar netul sa ii arat mesaj de la cost cu 10 MB ramasi! Chiar nu stiu cum sa ii spun {mentionez ca mai am si tableta cu 4 GB net} mamei pentru ca, eu chiar nu voiam sa o dezamagesc iarasi! Ajutati-ma, va rog!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Netul pe telefon/tableta nu este pentru a descarca astfel de aplicatii. De ce nu le descarci pe wi-fi? E gratuit, merge mai rapid si nu ai limita de incarcare/descarcare. Cei 150MB ii poti folosi pentru a da un search pe google la nevoie, pentru a citi un mail etc.

| LTAA a răspuns:

Sincere scuze.