| anonim_4396 a întrebat:

Am o prb si va rog sa ma ajutati: nu imi mai apare scrisul la messenger. Am incercat tot : am reinstalat messul, i-am dat restart calculatorului, nimic nu merge. Sunt disperata, plz ajutati-ma dau FUNDA!

6 răspunsuri:
| camionagiull a răspuns:

Nu strege nimica ce zic astea ca te face sa strici pcu degeaba fa urmatoarele faze:
1 reinsteleaza yahoo messenger 8-9
2 daca nu iti mere nici pe alea o sa-ti apara stsu peste cateva zile e BUg!

| lucianman a răspuns:

O solutie ar fi sa urmami pasii:
1 Asigurativa ca ati iesit din Yahoo Messenger si ca la-ti inchis
2 click pe Start
3 click pe Run
4 in Run scriem: regsvr32 jscript. dll
5 apasam ok
6 va aparea o fereastra de confirmare cum ca jscript. dll a fost restaurat cu succes si dam ok
7 repetam pasii 2 si 3 iar la pasul 4 de data asta vom scrie: regsvr32 vbscript. dll si procedam ca la pasul 6

daca nu merge scaneaza cu un antivirus mai bun si sterge toti virusii gasiti...in cel mai rau caz reinstaleaza windows-ul happy

| lucianman a răspuns:

Jos la start in "Run" scrii CMD in care se va scrie regedit

apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare

a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici )

vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe

HKEY_CURRENT_USER, dupa care

Software, dupa care

Microsoft, dupa care

Windows, dupa care

CurrentVersion, dupa care

Internet Settings, dupa care se va sterge folderul

Zones cu click dreapta pe el si delete

Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul…si gata rezolvata problema...imposibil sa nu mearga funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... e cam mult sa reinstalez tot windowsul pentru ca nu merge la mess

| LoveTwilightLove a răspuns:

Pai poate fi un virus! Te previn sa-ti schimbi windosu asa i s-a intamplat si lu versioru miu si a schimbat windowsu si nimic nu mai are!

| illy a răspuns:

Instaleaza windowsul din nou