| HeyLyn a întrebat:

Am o problema cu emotiile. As vrea sa particip la Miss,la balul bobocilor,iar la proba de talente sa cant sau sa dansez. Problema este ca mereu cand fac ceva de genul in fata multor oameni,mi se pune un nod in gat si nu aunt in stare sa fac totul cum trebuie,plus ca daca voi canta imi e frica de cum o sa sune vocea mea live, cantand la un microfon. Mentionez ca normal vocea mea suna bine.

3 răspunsuri:
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Daca vreisa canti,cel mai bine ar fi ca inainte sa faci repetitii cu microfonul si asa iti vei da seama cum trebuie sa-l ti,cat de aproape,pentru ca in mod normal,vocea nu se defoarmeaza(vorbesc din experienta). Apoi imi zici ca ai emotii,ca multimea iti face probleme.Ei bine,n-ar trebui sa-ti pese, pentru ca mai intai de toate tu ai avut curaj sa urci pe acea scena, in timp ce ei n-ar fi facut asta in vecii vecilor.Tu trebuie sa stapanesti mutimea, cand esti pe scena tu esti regina, ceilalti din public sunt supusii.Ai incredere in tine si daca totusi multimea iti mai face probleme, inchide ochii si imagineaza-ti ca publicul este in lenjerie intima laughing Mult norocwinking

| NutzaLenutza1 a răspuns:

Nu-ti face griji, draga! Si eu sunt foarte rusinoasa la ale mele. Dar mi-am dat seama ca pot castiga multe daca am curaj. Sunt sigura ca tu ai un potential enorm. Mi-ar face placere sa aud ca te vei duce la acel bal. Eu cred ca vocea ar fi cea mai buna alegere (din punctul meu de vedere. Pur si simplu imagineaza-ti ca esti singura, sau inchide ochisorii. (K)

| daiipatty a răspuns:

Si eu sunt asa laughing Cel mai bine ar fi sa iti invingi emotile si, daca chiar vrei sa participi, fa-o.Nimic grav nu se poate intampla(in afara de a nu fii aleasa ca regina) laughing.Fa cateva repetitii in fata unor oameni cu microfonul(daca ai) si asa o sa vezi daca esti pregatita :*