| DaRkAnGeL19 a întrebat:

BUNA TPU! Am o problema cu leptopul am wifi pe el si dau pe butonul de la wifi sa se porneasca dar nu-mi apare pe nicaieri ca cauta su ca gaseste sa fure internet nici macar nu-mi apare sa dau pe el sti ceva ce m-ar putea ajuta sa il gasesc si sa-l fac sa mearga plzzzzzzzzz? dau funa pentru raspuns corect

1 răspuns:
| k4z a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai driveru instalat. uitete in my computer->click dreapta undeva unde e alb->proprietes->hardware->device manager si vezi daca ai semne ale exclamarii galbene pe acolo la driverul wireless. daca nul ai instalat instaleazal. cautai driveru pe net vezi cum se numeste si scrii pe google numele lui driver download.iei ultima versiune o instalezi->restart la pc si pornesti din buton ->se aprinde ledul->intrii in control panel->internet connection sau cevca de genu dai pe wireless si dai refresh si daca nu gaseste inseamna ca nu ai routere wireless pe la vecini laughing si de aia nu ai semnal ca wireless nu se prinde de departe asa si unele retele sunt parolate astfel incat sa nu poti sa le spargiwinkingincearcawinkingdaca nu te descurci trimite-mi mesaj cu numele laptopului si iti explic mai in detaliu