| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

AM purtat apărat dentar 3 ani. De curând ( acum 2 saptamani doctorul dentist mi la scos deoarece si-a terminat treaba pe care o avea de făcut)... Am primit 2 cutie de dar din nefericire 1 s-a crapat doar putin pe un dinte... Intrebarea mea este daca isi va mai face treaba rutieră crăpată exact ca înainte ca si cum nimic nu s-ar fi întâmplat dacă nu se crapă gutiera?

1 răspuns:
| Tothemoon a răspuns:

Nu, nu isi va mai face treaba ca inainte. Va indeplini o anumita sarcina, cea pe care ar fi facut o si daca nu era crapat, dar nu la fel de bine. Cel mai ok ar fi sa te duci la doctorul tau sa ii explici si sa ti dea alta noua pentru a nu fi eventuale probleme pe viitor