| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU am si eu niste intrebari legate despre blog [ blogspot ]

1. Blogu meu e http://adevarateleculori.blogspot.com si. in partea dreapta imi apare descrierea mea. si as prefera ori sa nu mai apara deloc ori sa apara altundeva.

2. Am vazut ca la alte bloguri. au altfel cursoul de la mouse..cum il fac nu stiu.

3. Tot la alte bloguri am vazut ca are sus niste. dreptunghiuri sa le zic asa:)) si. scrie de ex. POEZII si atunci cand se duce cu cursoul pe el [ fara sa dea click ] ii apar toate poeziile scrise de aceea persoana. am incercat si eu sa fac chestia aia da nu`mi iese.

4. Cum pot sterge numele blogului. deoarece am scris numele blogului pe fond

funda

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu pot să te ajut cu toate, dar descrierea o poţi muta aşa: te la pagina principală, mergi la Aspect, şi apoi muţi acel gadget "Despre mine" sau ce nume are la tine unde vrei, sau îl elimini de tot.
Cursorul... există site-uri cu URL-uri pentru micile imagini pe post de cursor, dar pentru asta trebuie să editezi codul HTML al blogului, şi e cam complicat să-ţi explic.
Sincer, nu ştiu cum e făcută chestia cu pui cursorul deasupra şi apar toate poeziile. Ori e ceva gadget, ori era blog Wordpress, doar pe ăla am mai văzut aşa ceva, pe blogspot, nu.