| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

am si eu o mica problema am vac ban pe cs go pe 2 conturi asa ca ma joc cs go warzone si inainte pe cs go warzone cand aveam windowsul proaspat nu aveam lag dar acum dupa ce il am de vreo 3-4 luni incepe sa am lag si nu am ultima rezolutie nu am virusi si netul merge rapid

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ttrebuie sa faci urmatoarele:
1. Scoti complet update-urile automate, vei face update doar daca este strict nevoie
2. Stergi fisierele temporare si cele temporare de internet (programul CCleaner este foarte bun pentru acesta)
3. Setezi windows-ul la performanta maxima (nu la automat sau efecte maxime)
4. Cel putin odata pe luna defragmentezi partitia de lucru ( C: )
5. Odata pe an (mai ales daca calculatorul este jos pe covor) cureti calculatorul de praf, mai ales coolerele.
6. Folosesti un antivirus bun si scanezi adata pe luna tot sistemul

Astfel nu vei fi nevoit sa reinstalezi saptamanal windowsul, va merge ani de zile fara probleme.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Bula):

Mersi frate am luat cleaner si merge mai rapid dar eu am laptop nu am unitate sa am cooler

| Bula a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Ba da, si la laptop ai cooler,, incorporat, care este mult mai expus prafului decat la PC-uri!
Este in interior si din cand in cand se poate auzizgomotul ventilatoruli.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Bula):

Da cateodata face zgomot mare si dupa nu se mai aude si tot asa

| Bula a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Trebuie dus la un service pentru curatire de praf, cel putin odata la 2 ani (preferabil 1 an).

6 răspunsuri:
| JustBlackNoGrey a răspuns:

Deci rezolutia e pe minim?
folosesti racitor la laptop? sau daca e pc, iti merge bine ventilatorul?
poate ca trebuie sa iti reinstalezi windowsul.

| madalinfindrihan a răspuns:

Posibil sa se fi dat update uri, ori sa iti dai tu update la placa video procesor etc sau sa iti mai cureti pc ul de praf ori... schimba windows ul sau setarile