| asdfghevere a întrebat:

As vrea sa scriu o carte, dar nu prea stiu despre ce sa scriu... favorabil despre vampiri, insa nu vreau sa copiez din acele carti filme cu vampiri. dati-mi niste idei va rog. sau macar spune-ti-mi despre ce as mai putea scrie.

5 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salutări!
hmm,interesantă ideea ta.
nu trebuie să scrii neapărat despre vampiri ca să iasă mai "artistică". poţi inventa o poveste de dragoste dintre doi adoleşcenţi sau de ce nu o carte despre viaţa ta?happy
sper că te-am ajutat.

| Zenithf a răspuns:

Nu exista asa ceva. Chestia cu 'vampirii umani', este o inventie holywoodiana din ultima perioada, cand vor sa-l faca pe dracu' mai putin negru, pe vampiri sa aiba suflet, orcii sunt transformati din creaturi sangeroase in razboinici cu onorabili samd.
Dar desigur ca nu exista nici vampiri fara suflet, nici orci sangerosi, aceste creaturi fiind tot creatia imaginatiei noastre, a oamenilor sedentari carora le lipsea aventura celor din perioada vantorilor-culegatorilor.
Scrie ce vrei, insa tine minte asta: este practic imposibil sa scrii ceva fara sa fi fost influentata de literatura existenta.

| Cristyan99 a răspuns:

Poi scrie cum iau nastere vampiri. cum ai reusit sa vezi unu. ce trebuie sa faci daca il intalnesti. ce ai face daca te-ai intalnii cu unu ..chestii din astea happy funda big grin?

| Flavyus07 a răspuns:

Hai sa fim seriosi cati ani ai? (de curiozitate) Fi originala scrie despre viata ta si nu stiu imagineazatio mai buna sa fi tu "eroul" carti, dar mai bine scrii si tu un jurnal si e ca si cum tiai scrie propia carte. Eu deja imi scriu cartea se numeste "Viata" si nu e trecuta cu stiloulwinking

| Savarinaxd a răspuns:

Buna`Clawdyya.:*.Pai eu ti.as recomanda sa scrii o carte despre o casa bantuita...sau o fata ratacita, baba violatalaughing, fantoma din Coraso`laughing, Nunta cu fantome..etc etc.:*.
Sper k te.am ajutat:*