| alynatheone a întrebat:

As vrea sa stiu ce carti imi recomandati sa citesc.(nu conteaza genul). Dar pe care le-ati citit si v-au placut.

7 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Singur pe lume

| Adrick a răspuns:

"De veghe in lanul de secara" -J.D. Salinger
"Tema pentru acasa"-Nicolae Dabija -cartea anului! happy

| OrangeJuice a răspuns:

Damnare de Lauren Kate- o tipa ajunge la scoala de corectie unde se intalneste cu un inger care se bate cu demoni si mai departe nu stiu pentru ca nu a aparut inca a doua parte "Ratacire".
Nu plange sub clar de luna-asemanatoare cu "Damnare" doar ca el e varcolac.
Lorelei-poveste de dragoste dintre profesor si eleva cu final tragic
11 minute-O prostituata isi povesteste viata.Eu o crec interesanta.
Maitrey-2 oameni cu religii diferite se indrogostesc si de aici apar si problemele.Finalul e ciudattt.

| lookingforlove a răspuns:

Hmmm...Academia Vampirilor?happy Vampire Diaries, HP7, dar daca vb despre ceva mai serios, Anna Karenina, Cel Ratacit...happy mai multa literatura universala happy

| lookingforlove a răspuns:

Oo daaa happy si Tema pentru acasa.e o carte super...laughing de veghe in lanul de secara, nu mi-a placut. de la inceput e interesting, mai apoi.nu stiu.o carte fara sens despre un adolescent cu probleme.

| anky13 a răspuns:

Pai mie mi-au placut Evermore, Zodiac girls, Ring, Ultimul ritual, Menajera( colectia chic). Sper ca ti'am fost de folos pls fundabig grin

| SME a răspuns:

Alba ca zapada laughing