| Hurrem a întrebat:

As vrea sa stiu cum se pot face pozele de coperta pentru facebook pe photoscape? Funda pentru cine imi da un raspuns bun sau niste tutoriale despre acest subiect :*

Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Scuze. Pai eu ti-as pune tutoriale, dar nu pot. Am pus de cateva ori link-uri si TPU nu mi-a acceptat intrebarea. Eu pot sa iti zic un lucru, deschizi PhotoScape, dai clic pe editeaza, dupa aceea in stanga sus iti apar folderele tale din calculator de unde iti alegi imaginile care vrei sa le editezi. Dai click pe folderul care contine imaginile, iar jos in stanga o sa iti apara ce imagini contine folderul. Dai click pe imagine, si in chenar mare o sa iti apara imaginea. Si de acolo te descurci. E simplu. Jos iti apar niste optiuni, si iti alegi. Crop e decupare imagine, dupa aceea unde scrie poza, acolo pui rama la poza, la obiecte ai tipuri de scris. etc., E simplu. Te descurci?

3 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Pozele de coperat se pot face cu PhotoScape. Eu il folosesc. Este simplu si bun. Poti sa scrii pe poze, sa dai anumite efecte, sa faci poza alb negru, sepia s-au cum o doresti. Incearca! FUNDA!

| Hurrem explică (pentru strengaritzza):

Scuze, dar eu am intrebat cum se pot face pe photosacpe sau daca sunt tutoriale pentru asta straight face

| Hurrem explică (pentru strengaritzza):

Da multumesc mult :*

| strengaritzza a răspuns (pentru Hurrem):

Scuze. Pai eu ti-as pune tutoriale, dar nu pot. Am pus de cateva ori link-uri si TPU nu mi-a acceptat intrebarea. Eu pot sa iti zic un lucru, deschizi PhotoScape, dai clic pe editeaza, dupa aceea in stanga sus iti apar folderele tale din calculator de unde iti alegi imaginile care vrei sa le editezi. Dai click pe folderul care contine imaginile, iar jos in stanga o sa iti apara ce imagini contine folderul. Dai click pe imagine, si in chenar mare o sa iti apara imaginea. Si de acolo te descurci. E simplu. Jos iti apar niste optiuni, si iti alegi. Crop e decupare imagine, dupa aceea unde scrie poza, acolo pui rama la poza, la obiecte ai tipuri de scris. etc., E simplu. Te descurci?