| mada96mada96 a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu niste statusuri frumoase de fete, as vrea in principal sa fi desprebaieti

Răspuns Câştigător
| Stefania96dfg a răspuns:

Stiuc a sunt multe, dar daca iti faci timp sa le citesti vei vedea ca sunt suuuper. Cele cu ♥ sunt preferatele mele big grin

Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece...

♥Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

» E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele! ♥

• E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

♥Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

♥Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai!

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

♥Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa simti...

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta!

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Spui ca e pustoaica si nu-ti place asa, dar asa cum e ea ti-a furat inima. Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii iti piere chefu` de`a face misto.

De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca masina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer, acesta este portret robot de fraier.

. Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu!

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat!

♥Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

TotsSi baietii dupa` tine zbiaraa Ca ai cu ce esti criminala?

Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze.

N`am impresii`n cap`! Nu sunt figuranta`! Si daca` esti cumva` de alta` parere`. Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!

. Nu Sunt Pe Bucati`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine.

♥Arzi de nerabdare sa dispar daca arzi de nerabdare arzi de tot macar.

♥Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

Curaj sau doar Tupeu Sa intri in jocul meu.

Totusi ma admira, pentru ca Sunt copil si am o lume de Vis si Singura mea privireeil duCe'n parais!

[[Si-ti mai spun ceva din ambitie, pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]

Viata cateodata e in alb si negru... dar port mereu la mine o cutie de carioci!

Acuma zi, ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost, Iti stiu replicile p drost. urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

. Fii falsă`! Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers! Toată lumea joacă pe interes!

Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Daca Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita! Castig Orice Meci, Pe Scena`ti Dau Scor Iar Daca o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de. a amagi numai dintr. o privire )!

Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

♥Dozeaza-ti esenta in cuvinte, cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

•»Educata de destin.•Simt mult si arat putin.

•Facem tot ce stim si nu ne oprim• Traim viata din plin•

♥• Imi place sa cred ca n-am pierdut nimic. Si daca am pierdut ceva, inseamna ca nu mi-a trebuit.

Vreau sa fiu fericita, nu incerca sa ma lovesti.Nu mai insista acum ca ma iubesti.Nu mai suna, renunta la mesaje, stii... Poate voi reveni, daca nu ma vei primi oricum nu voi suferi.

Ca au fost clipe si clipe, ai uitat sau nu, eu te-am iubit, tu ai gresit si m-ai tradat vezi tu...Atat am asteptat, sa vedem daca-ntelegi ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii ce sa alegi.

Incearca sa traiesti asa incat nimeni sa nu te observe acolo unde esti. Dar sa se simta lipsa ta acolo de unde ai plecat.

Si poti sa pleci departe, n-o sa te caut acum, ca`ai dat foc inimii mele sh`ai lasat-o doar scrum!

♥Mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi.Zambeste chiar daca soarele apune si azi!
Loviturile vieţii nu sunt numai distructive, ci şi constructive; ca loviturile ciocanului în dalta unui sculptor priceput.

♥Am jucat cum mi-ai cântat, şi nu mi-a fost deloc bine
Dar a venit vremea, să cânt acum eu pentru tine.

Nu vreau un baiat care sa-mi dea luna de pe cer, si mai mult de atat nu sper, vreau pe cineva care in fiecare seara suna sa`mi spuna, "Ai grija de tine, te pup, noapte buna".

♥Ureaza-mi noroc ca vreau sa fac ceva in viata. Te las linistit in lumea ta de gheata.

♥Prefer sa ma descurc cu ce am, prefer sa nu tac, prefer sa nu las, prefer sa sper in continuare, prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare.

Dacă nu poţi, e treaba ta! uit-o că ea te-a uitat deja! ieri când ai plecat, erai orbit de fericire, dar azi. începi să simţi că fără ea nu-i bine

♥Să începem cu începutul:de azi promit să uit trecutul.

♥Probabil c-ai sa plangi, dar stiu prea bine...ca plangi doar din orgoliu pentru tine.

♥♥Si te rog sa intelegi ca n-am cedat, am mers si mers. M-am oprit sa-mi amintesc ca-n viata totu' are sens.

♥Iti zambesc! Nu pentru ca te vreau inapoi, ci doar ca sa vezi ce ai pierdut!
♥♥Toate fetele stiu ce vreau sa spun.Sterge-ti lacrima, mergi mai departe, nu-i un sfarsit de drum!

Fiecare greseala imi face cate un bine, n'am incredere in oameni am incredere in mine!

♥Daca vrei sa stii cum pot trai fara tine si ce rost mai are viata mea, iti raspund ca ma descurc destul de bine si am uitat tot ce ieri nu puteam uita:p:X!

♥• De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu…

♥• Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima, ti se goleste creierul…

♥• Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

• Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

• Nu te speria! Sunt la spital! m Mi-au gasit ceva la inima Fii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

• Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa…

• Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…

• Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta…

• Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti…

• Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice!

• Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?

• Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc!

♥Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci, urmele iti raman acolo…

♥Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga…

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton dar eu te vad mai pierduta ca un apel pe telefon

♥Nu te supara baiatu meu nu-i nimic de capul taw.Nu vezi cat ai decazut. M’ai lasat p mine pentru ea. N’am sa te iert in viata mea.

♥Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…sti cuvantul cu care tu inima mi-ai frant, acum stiu ca-n serile senine, uneori sh ingerii mai plang

Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost!

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste

♥Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei Distruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte dulce "

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca u nu iubesti

♥- M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

♥Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare

•Nu te supara daca l`ai vazut cu vreuna vreodata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang! •»

♥Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine niciodata numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

» »Imi zici ca e golan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeste pe mine…

Nu E nevoie Sa Ma placa toata Lumea.La fel Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOti!

♥?»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fost cel care ne-a indepartat. «?

♥Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale…. Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz. Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta?……. inima iti plange, dar n`ai ce face! Iti vine sa urli dar te abtzii, si pace! ……"«

Fata desteapta saruta, dar nu iubeste, asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita

♥De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Stiu ca sunt diferita in felul meu, si ca uni nu ma plac, nu ma opresc niciodata sa zambesc, chiar daca unora le displac.

♥Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti…. e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…

♥♥! Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,…. Sa te ridici…. Cand altii te doboara,…. Sa poti pastra…. Cand altii vor sa te alunge…. Sa razi chiar daca sufletul iti plange……. Si cald ramai…. Chiar daca afara ninge…. Aceasta-i arta DE A INVINGE

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit, poti sa razi cand Inima iti plange….

*Iubirea incepe cu o imbratisare, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

*Un milion de cuvinte nu te vor aduce inapoi. Stiu pentru ca am incercat. Nici un milion de lacrimi. Stiu asta pentru ca am plans.

*Daca as fi nevoit sa aleg dintre a respira sau a te iubi, as folosi ultima mea rasuflare spunand: te iubesc!

*Cea mai pasionata iubire are cel mai rece sfarsit.

♥*Nu ai avut niciodata nevoie de ajutor si iubire, m-ai tradat pentru a te salva pe tine...

*Inima ta nu este deschisa asa ca trebuie sa plec, vraja s-a rupt... te-am iubit atat de mult.

Adorm in fiecare noapte cu gandul la tine \ din vise nimeni nu m-I tee poate lua! Acolo esti cum vreau eu [si doar a mea ]. Pacat ca nu pot schimba visele cu realitatea!

Inainte iubeam sa te ador, Acum iubesc sa te omor.

. Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta, lacrimele te vor impiedica sa vezi stelele

Se prelinge o lacrima din ochi … si nu inteleg ce e cu mine … stiu doar ca mi-e tare dor de tine …

Urechea unui ac este destul de mare pentru doi prieteni; lumea e prea mica pentru doi dusmani …

Nu imi dau seama prea bine daca sentimentul pe care il incerc gandindu-ma la tine este regret pentru tot ceea ce am pierdut sau nostalgie pentru timpul… pentru etapa din viata care a trecut…

Nu pentru acum, nici pentru candva… ci pentru atunci… cand ma vei uita!

Il iubesc … da` prostu` nu-si da seama …

Intr-o zi m-ai intrebat de ce sunt asa transpirat… dar n-am putut sa iti rapund ca ma topesc dupa tine…

Te sarut in scris, te sarut in vis, te sarut in gand, dar in realitate cand?

Stiu, am un talent nativ… sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ…

Există zile în care a trăi nu are sens. Trăiesc doar pentru acele zile în care viaţa înseamnă vis de neuitat.

♥"Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

♥"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

♥Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

♥♥Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

♥Lasati`ma sa fac si bune si rele, dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

♥Te gandesti, Aberezi, Trezeste'te, prea frumos visezi.

Lasa timpu sa treaca, poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii, vei reusi.

Vreau o viata nouaa! Si de restul` caramele!

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

♥Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

♥Realitatea bate platourile de filmate. Ce grea e viata fara efecte speciale.

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau. x

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

♥Chiar daca el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna", am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata, esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat, dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

Traiesc intr-o lume de vis, in care totul e permis.

Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

♥Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat.

º"Din 10 prieteni, 5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

♥Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

♥º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"º

Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treaca, dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca."

♥Si maine e o zi si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu. Voi zambi mereu.

♥Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult, poate nici n`ai observat de la un timp, am mai crescut.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

♥Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa.Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!

Viata este ca o ora de matematica in care inmultesti si scazi, imparti si aduni, iar la un moment dat iti dai seama ca ai gresit si ai vrea s-o iei de la inceput dar s-a sunat

""`Desi Traim In Alb Negruu.; x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori"

♥Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh, uite ca inca pot!

♥♥Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

♥Acum mă uit pe geam şi zâmbesc. Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

"Distanta e ca vantul - stinge focul mic si aprinde focul mare "

♥E atat de usor sa coloram o inima desenata ...si atat de greu sa umplem una adevarata...

Cine a inventat dragostea ar fi trebuit sa faca instructiuni pentru evitarea suferintei`.

♥• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.

♥A fosst o vreme cand credeam in tine`. te iubeam din toata inima! a fost o vrreme cand tsineai lla mine` dar azi. NU mai e assa!

Simtseam ca vreau sa mor, simtseam ca. mi ajunge. dar una ca mine` niciodata nu pllange!

Sa nu mai pllangi mereu cand iti spun " Nu mai pot! ". oricce s`ar intamplla tot lla tine` ma intorcc!

♥Regreti? Regreta! Pentru ca acum e prea tarziu am pllecat si n`o sa mai vin. Tu pllangi, mie`mi vine sa rad! e nepllacut, dar gandeste. te ca a fost invers in trecut!

Din tot ce`a fost intre noi nimic nu regret! Dar parca nici acum nu`mi vine sa cred ca nu te mai vreau.

Si poate m`as intoarce daca as plleca. si poate m`as intoarce daca te-ai schimba! Te-as ierta pentru toata durerea mea!

M`ai mintsit? Am trecut cu vederea m`ai jignit? se mai intampla. m`ai insellat? te-am dat dracu!

♥Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d.

♥Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta... iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta...

Am petrecut cu tine mii de clipe minunate:X. Te iubesc prin vorbe, gesturi si fapte!:X

♥Stiu ca a durut atunci cand ma certam cu tine, Se pare ca s-a terminat acea poveste de iubire.

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

Indiferent de e ploaie sau e soare Voi fii langa tine atunci cand te doare.

Sunt povesti, sunt cuvinte, sunt multe, si multe clipe. Sunt versuri, sunt filme. In care te regasesti tu, pe tine.

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana a trecut inca o luna si nu mai suna.

Vreau sa te sun, sa iti spun ce am in cap Esti tot ce am cautat si te vreau cu adevarat.

Credeam in tine mai mult decat in mine Ti'am dat tot dar n-a fost de'ajuns pentru tine.

Nu cauta frumusetea care te poate orbi cauta un suflet bun care te poate iubi.

Au fost si clipe urate in viata noastra, de ce sa mintim.
Dar am stiut sa trecem peste, sa le facem frumoase ca ne iubim. Au fost si zile in care noi doi ne certam de imi venea sa te omor. Dar si zile cand ti'am zis ca te iubesc la maxim si ca te ador!

Am cautat si am gasit. Esti tot ce mi-am dorit. Nu vagabontii care m'au dezamagit.

♥Cat de usor imi e sa-ti spun TE IUBESC. Si cat de greu mi'ar fi sa te parasesc.

Fiecare clipa pictata in roz trebuie sa recunosc ca iti apartine.
si nici macar eu nu ma cunosc asa cum tu ma stii pe mine.

♥♥N'am iubit pe nimeni cu atat dor si de aceea a fost asa de trecator.

Un barbat nu'si dovedeste barbatia prin numarul femeilor cu care a fost.
ci prin numarul femeilor pe le'a refuzat spunandu'le: acasa ma asteapta femeia pe care o iubesc.

Si spune'i "te iubesc" ca'ti pare rau c'ai fost asa promite-i ca n'o sa repeti din nou prostia ta.

In fiecare noapte adorm cu tine'n gand. Esti singurul ce ma ridica cand sunt la pamant.

♥Am invatat sa fiu nepasatoare pentru ca am aflat ca asta te doare cel mai tare.

♥Trei facultati daca ai avea nici tu nu ti'ai da seama ce trece prin mintea mea!

♥♥Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s.au schimbat

Te iubesc, şi mai pus într-o zi să aleg între tine şi ei... şi eu ţi-am spus : " Îmi va fi dor de tineee "

Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios

♥Si chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc!

♥Eu raman cu amintirea ta, iar tu cu zambetul meu

♥Fii atent! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare!

♥♥Am intrebat multe, insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte.

♥♥• Iata povestea noastra, s`a dus spre nicaieri. Expresia "Te iubesc" aducea un plus de bine. Ieri!

• E greu cand iti repeti in gand "capul sus, trebuie` sa zambesti!" si subconstientul iti dicteaza "cand plangi, sa nu te mai opresti! "

• Si pur si simplu raman fara cuvinte. Ma uit peste poze. Si`mi aduc aminte

•♥♥ Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara. Pentru tine e o poveste de seara!

♥♥• Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea / Nici macar baiatu care puteam sa jur ca ma iubea!

• Inca tin la tine chiar daca a trecut un timp si mai greu imi vine cand pe strada ne intalnim si ne privim cu regrete, oare tu pastrezi in suflet tot aceleasi sentimente?

♥• O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.

♥• Nu vei sti niciodata ce s`a intamplat de fapt. Daca te-am uitat sau doar ma prefac!

• Dragostea e o sageata care face rani de foc, sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc.

♥♥• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

• Ma vrei inapoi? Eu iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. M`am schimbat de`atunci.

♥♥• ti-ai gasit alta, doar sunt destule! Nu e vina ei ca o folosesti sa ma ranesti. Si din pacate, nu prea reusesti.

♥♥• E greu sa uiti sarutul ce inca il doresti. E greu sa uiti un nume cand inca il rostesti

♥• Incearca sa zambesti fato, urmeaza`mi sfatul! E cazul sa fii fericita, toate trec, o sa vina altu`!

•♥ Si cand te vad intamplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitandu`ma inapoi imi zic: "Chiar n-are niciun rost!"

♥• Sec e faptul ca acum cateva saptamani ne tineam de mana, iar acum nu stim cum sa ne ocolim.

• Poate parfumul tau va dispărea din aer, dar cu siguranta nu va disparea din amintirile mele!

♥♥• Dintre toate minciunile tale, "Te iubesc" era favorita mea.

♥♥• Nu`mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva. Mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

• El a fost de vina ca de fiecare data. Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata. ti-a promis, stiu! Te`a mintit, stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

♥• Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat. Nu avem curaj sa ne vorbim. Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat. Dar ne lipseste tot ce ne-a legat.

♥♥• Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci. Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca tu pleci...

♥• In cate feluri poti distruge o inima si apoi sa te mai aştepti sa bata?

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, o sterge pe`a 2`a si o opreste pe`a 3`a.

Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi • Mergem inainte cum stim numai Noii`! •

Nu suntem niste fete oarecare • Poti sa ne lovesti• Ca tot ramanem in picioare! •

♥Uita putin de prezent si priveste in trecut • Aminteste`ti cine a fost langa tine la`nceput! • [:X]

M`ajuti sa trec peste momentele grele. Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana > <

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi. In orice razboi e mai usor in doi!

Poate nu intotdeauna a mers totul foarte bine, dar vreau sa fii fericita asta te rog retine.

♥Inainte sa plec vreau sa stii ceva:. arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor.ca n-are de cine

♥Prea tarziu pentru regrete…pentru lacrimi …Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte!

Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata

♥Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar

♥♥După bărbat şi autobuz să nu alergi niciodată. că după o jumătate de oră vine altu

♥As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

♥3-Stiu sa iubesc. stiu sa ranesc…. nu te juca… sti bine ca pot trisa

-Imi pace sa ma plimb prin ploaie pentru ca nimeni nu vede ca plang

Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC!

♥DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`!

• Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!

♥♥Ii ignoram pe cei ce ne adora... ii adoram pe cei ce ne ignora. ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!; x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti, nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti... ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

-> Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor. Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

♥Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

● Mi-am făcut bagajul, am aruncat lenjeria de pat, pe tine din suflet şi am plecat!

♥Mi-e greu sa vorbesc de tine la trecut, oricat de mult rau mi-ai facut, nu pot sa uit.

♥♥● Sa nu'ti amintesti de mine te rog uita ca traiesc Nu ma mai suna sa'mi spui in miez de noapte te iubesc!

Doare sentimentul de iubire in mine moare, mi-e greu dimineata sa privesc singur spre soare

As vrea sa dau timpu-napoi sa pot sa sterg orice pata. Sa te mai vad cum dormi cu tricoul meu macar odata...

♥♥♥Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine... Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

♥Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat!

♥♥Oricat de greu ar fi, asta e viata ta, si oricat de greu mi-ar fi, eu nu mai fac parte din ea!

♥NU-i un vis din care sa te trezesti maine dimineata, e pura realitate despre o viata!

♥♥-As fi renuntat la tot pentru tine! Tu ai renuntat la tot, dar si la mine.

♥♥♥-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru sa o opreşti. Crezând ca vine inapoi.

- Si totusi esti chiar tu, cel care imi reda zambetul; x

--Mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?

♥♥Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

Eu sunt nor, tu esti vant! Niciodata impreuna!

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

♥• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

Pffff! Ce sa-ti fac. Asta ii e firea. Credeai ca in viata inseala doar privirea?

• Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata

• Frize` Brize` o sa-mi fie dor de ale tale Crize

• Imi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci :]

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri."

Am să. i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să. i pot uita niciodată

♥Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute:[

♥♥♥Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni. "

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

Chiar daca iti gresesc, chiar daca sunt momente cand iti lipsesc, sa nu uiti, sunt langa tine si te iubesc

♥Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara, si totusi lesinam dupa ambalaje

Nu mai sunt ca la`nceput si asta te doare cel mai mult.

♥Daca simti fluturi in stomac inseamna ca ai mancat omizi

♥Imbracat în zâmbete aproape orice om e fals! Am crezut în ochi sinceri si, da, m`am ars

Chiar daca nu`s toate roz, tot le colorez odata

Scuza'ma daca sunt prea insistenta, Dar tu esti ca un drog si eu sunt dependenta

Its' time for "I don't care"."

Unii oameni nu gandesc, vorbesc si, ranesc!""

♥Imi place sa cred ca te voi mai vedea, poate nu
azi, poate candva

♥Nu iti cere niciodata scuze pentru ca ai urmat ceea ce te-a facut fericit!

♥Pentru ca dragostea este un loc pe care destinul l-a ascuns de mine din pura placere.

Norocul se citeste in palma, Gandurile se citesc in ochi, Sentimentele se citesc in reflexiile unei simple priviri, Viata se citeste pe chipul unui copil, Fericirea intr-un zambet.

As vrea sa fiu picatura ce umple paharul, As vrea sa fiu refrenul ce il fredonezi cand razi, Si sa fiu culoarea ochilor tai cei blanzi

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa ramana.Invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura.

♥Eu ma opresc ca doare. Dear fi sa curga lacrimi.Sa curga ale tale.Nu ma mai cauta. Vreau sa te pot uita. E mai bine asa!

♥Nu stiu cum sa-ti explic... Dar vorbele tale nu ma mai ating.

Intotdeuna ai vazut in mine ceva special dar n-ai stiut sa pretuiesti.

Mi-as tatua niste aripi pe spate sa stiu ca pot sa zbor in loc sa stau aici si sa ma gândesc cum m`ai lasat sa ma uit in gol!

Incerci sa pari Vbagabont dar pe interior esti mai sensibil decat mine.

♥A iubi, inseamna a te minti in fiecare zi ca cineva se gandeste la tine

♥Timpul trece imaginea tha in minte mea nu mai e clara. stai linistit te voi uita. va trece ceva timp. dar nu-i nimic. am cazut iar acum ma ridic

♥Si in gand raman doar cateva amintiri___si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri____nu uita ca u ai ales sa te indepartezi

Nu mai esti la fel de`aia mai pierdut. daca tot te schimbi, schimbate cum erai la inceput poate doar asa iti vei aminti clipele frumoase.visele ce nu se uita niciodata.

♥Si maine tu inca speri sa va-mpacati E ca un drog si numai tu te-ai intoxicat

♥Hai sa dam timpul inapoi sa vad daca iti aduci aminte. Cand eu ti-am spus ca te plac si ai ramas fara cuvinte :X

Te doare cand vezi ca nu'mi pasa.si iti zic mereu.nu mai conteaza lasa

♥Poate motivu ptk care ne uram.este ca nu suportam faptul ca ne iubim

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama. dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna

Si'ar dori sa mai aiba motive sa lupte. Dar e tarziu!

♥Nu te vreau pe tine, cel de azi, cel schimbat----vreau inapoi baiatul ala caruia o data i-a pasat!

Ptk stiu ca e mai bine asa ___ptk viata ta se va schimba odata cu plecarea mea

Da stiu ca `au fost prea multe ploi si neam promis ca daca cade unu, cadem amandoi prea multe ploi.chiar n-am vrut sa mangai alt chip. dar cu amintirea ta in piept, nu pot fi fericita

Te iubesc pentru cã în altã viatã am murit pentru tine, ultimul tãu sãrut conducându-mi sufletul cãtre lumea divinã

♥Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum, cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!"

Nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece, tot`h mai bine imi merge:X"

♥Nu`mi spune tu cum trebuie sa fiu, Lasa`ma pe mine sa fac ceea ce stiu, e o arta sa stii sa stralucesti fara sa arzi in intregime

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

♥- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

♥- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…Am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- - Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

♥- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

♥- Doare atunci cand spui adio unui sperante la care ai visat, dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva neadevarat

Mi-ai vazut zambetul pe undeva? L-am pierdut aseara odata cusperanta de a te avea

- - Vrei sa stii daca sunt bine? … Da, sunt bine, dar sa stii ca ma prefac si mai bine…
-
♥- Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine…
-
♥M`am schimbat sh pot visa acum! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum!

Mi`e dor să te strâng în braţe, să te sărut. Mi`e dor să îmi vorbeşti, mi e dor să te ascult!
-
♥• Iubire nu exista, exista doar creduli, iluzii si speranta, si visuri de nebuni!
-
- ♥-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut...
-
♥-Da, e adevarat. Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau.
-
♥-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie, iar prezentul trece zi cu zi.
-
♥- Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
-
♥♥♥♥-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.

- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise!

-Nu-ntelegi, nu este bine, Sa te joci acum cu mine! Nu stiu cum sa iti explic, Ca vorbele tale nu ma ating. :]

♥Nu`ţi dorii niciodată perfecţiiiunea. Exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc!

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X

Mi-e dor de toate, şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!

♥Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`. oftică te că nu o doare de tine.

E special ce se întamplă cu noii Avem şi soare Avem şi ploi`

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare!

♥Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi, acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten. Se transforma-n adversar

♥Dacă mâine o să mor asta e. Toată`lumea o să`întrebe`'de ce?'. Nimeni`nu o să`plângă`la nesfârşit, şi`după`o lună : "asta`e. A`murit`! "

Ştii. N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic!

^Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede. O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde!

^Orice film, prietena, sau carte, sa-ti povesteasca despre mine inca o parte. De lucrurile bune, daca n`o sa mai fiu, sa iti dai seama dac`o sa fie prea tarziu

`♥Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa-mi aduc aminte.

A fost doar o simpla` intamplare nimic special insa daca privim din alt punct de vedere am avut de pierdut amandoi la final

O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

♥Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor. şi dor. unele momente încep să cred că niciodată nu mor.

♥Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Mergi usor prin ploaie ca nu ai de ales.

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut, iar el cand o priveste ramane mut!

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată! Pentru că te atrage ca nici o alta fată

• Ştie` când` să râdă`, Când să fie` supăRată`, Când in `ochii tai `să fie `singura faTă `ImpOrtantă •

♥Mai ştii? Iţi plăcea să o vezi râzând... Ea tot cu zâmbetul a rămas, iar tu tot cu ea în gând.

♥♥♥♥Şi n`am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

♥♥Tu ai invăţat`o că nimic nu` se uită. că nu totu` se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată`!

♥Asa ca fa ce vrei sa faci, numai fii naiva. Inima lui nu a plecat, habar nu ai ca esti captiva.; x

♥Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"

Stiu ca ma adori, Ce caut in mintea ta? Oare ce`ar spune prietena ta?

♥♥•Dar Eu` zambesc. Caci drogul nu-l mai i`au! Te am in fata mea. Si totusi`. nu te vreau`!

♥♥Un alt apus de soare, frăţioare! ştiu că doare tare! Capu` sus, nu lăsa nimic să te doboare!

♥Sa nu crezi ca te'a uitat. Comportamentul ei te face sa crezi ca nici macar nu i'a pasat.; x

♥Am rănit multe persoane, poate asta mi-e firea. Doar nu credeai că în viaţă te înşeală doar privirea. Însă doar un lucru îl ştiu foarte bine : că ''îmi pare rău'' n-ai să auzi de la mine

♥♥♥Calcă`ţi pe orgoliu şi răspunde`mi la întrebare: • Dacă te`aş călca şi eu pe inima. ce zici, doare?

♥Am făcut lucruri pe care acum le regret. Dar dacă nu învăţ din greşeli o să le repet.

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers. Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii dai un sens.

♥Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară, Asta nu înseamnă că o sa dispară!

~ Supravieţuim din amintiri, dar uneori supravieţuim cu ajutorul uitării.

♥Pentru că trebuie să ştii să-ţi iei rămas-bun atunci când e cazul. Pentru că nimic nu trebuie să te dărâme!

A trecut atat timp de cand nu ne-am vazut! Dar, te iubesc mai mult ca la inceput

Mi`e dor de tine.De amandoi. mi`e dor de zambetu` tau. mi`e dor de noi

Suntem atat de diferiti si totusi ne potrivim. Noi am stat unul langa altu cand toti vroiau sa ne despartim!

Am invatat sa te respect numai pe tine, am inteles ca fara tine, nu mi-e chiar bine

♥♥Vreau sa pleci acum, asa e mai bine! Nu mai vreau sa spun "nu pot trai fara tine"!

♥Poate ca atat ai vrut, sincer eu am vrut mai mult! Poate ca ti-a fost teama sa iubesti ca in trecut

♥Ai plecat cand mi-a fost mai greu, asta ma doare, spuneai ca ma iubesti, asta o spune fiecare!

♥♥♥Îţi mai aduci aminte` cum ne-am cunoscut? Şi` ne bufnea râsu că ne apropiam prea mult!:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

♥Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine... du-te tare cat te tine!

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

♥Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

♥Iubesc doar ceea ce apreciez, protejez doar ceea ce imi e mai scump, si ajung mereu unde imi propun

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

♥♥♥Inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

♥♥De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba!

♥♥Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul, Tu esti doar personajul, Eu fac tot filmul

♥Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

♥Si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

Nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracterul care este atat de rar :X

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

♥Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

♥Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

♥Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

*Ai cam uitat de fel ce`nseamna siguranta si respect. Ai luat`o pe un drum ce momentan crezi ca`i perfect.
.
*Cioburi cazute si crapaturi tot mai multe. Sanse scazute sa mai fie cineva sa asculte.

♥*Azi plang maine poatee rad, nimic nu`I un capat de tara, indifferent de anotimp tineretea e o vacanta de vara`

♥ *Crezi ca nu mai sunt la fel, ca m` am schimbat, da` de fapt, niciodata nu ai vrut sa ma cunosti cu adevarat! ""

Nu vreau sa uit nimic, caci indeferent de circumstante, ficare amintire isi pune amprenta pe viata!

♥♥Si cand crezi ca stii toate raspunsurile. straight face Viata isi schimba intrebarile

♥♥♥ De ce te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac!

♥♥ Amintirile sunt doar simple intamplari, care te lasa marcat, sau emotionat, dar doar atunci...pe moment! (by me )

| Firdinica a răspuns (pentru Stefania96dfg):

Omg! Cat ai putut sa scrii...cred ca vreo 4 ore ca mie mi-a luat vreo doua sa citesc totul O.O Meriti raspunsul castigator.

14 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

* Tatal tau sigur e mafiot pentru ca tu esti o bomba.
* Hey sexy, drink pepsy?
* Prea dulce ca sa fiu light
* Mmmmm…ce vad ochii mei? Ce frumoasa si...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Firdinica a răspuns:

Ca sa atragi baietii in primul rand trebuie sa fi tu insuti sau te poti face frumoasa in preajma lor sa-ti rasucesti parul pe deget cand trec pe langa tine etc. Funda?

| jesicafrumushika a răspuns (pentru Firdinica):

laughing ce haios imi place ce ai scris tu draga

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| larisapopescu32 a răspuns:

*A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

*Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….

*Vorba multa……..saracia omului…

*Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

*Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

*Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

Vezi Aici REDUCERI HAINE -80%

Intra pe http://nshop.cabanova.com/haine-reduceri.html

Haine de la 15 LEI

*Domina ca sa nu fii dominat!

*Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

*Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

*Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

*Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

| Florina_Andra_Blanariu_1999 a răspuns:

Sper sa va placa:X

| Florina_Andra_Blanariu_1999 a răspuns:

Un baiat o sa isi aminteasca mereu de fata timida cu inima frumoasa care l-a cucerit cu un singur zambet

Un baiat care are curajul sa recunoasca ca a plans pentru o fata, merita intr'adevar sa fie iubit!

Barbatul modern nu plange NICIODATA! ca sa nu ii curga rimelul...

Mă uit la el, nici măcar nu îmi pasă... poate totul ar fi fost altfel dacă ar fi ştiut să iubească!

| Mik_Bebe_1991 a răspuns:

• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

• pfff Ce sa-ti Fac? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte, Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita, Invat sa ma fac respectata, Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu preferat

| shatenatha123 a răspuns (pentru Mik_Bebe_1991):

E o fiara C'atrage prada cu un zambet inocent parfumul ei răspunde indulgend.