| SiminaSalvadore a întrebat:

asa cum bine stiti azi e ziua nationala a Romaniei, iar eu vreau sa va spun ca eu iubesc Romania deoarece este patria mea, nicaeri in lume nu e mai frumos decat aici, si nicaieri nu o sa gasesti sateni ca aici. Dar in acelasi timp o urasc di cauza lui Base si a tuturor care isi bat joc de ea!
Asa ca voi ce iubiti la romania si ce urati la ea?

7 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Bravo tie! si bravo tuturor celor ce sunt mandrii de patria lor! eu iubesc tara cu tot ce are ea dar urasc pe cei ce habar nu au sa o conduca!

| Voluntar a răspuns:

Mie imi place Romania, pentru ca este o tara frumoasa, dar si pentru ca este patria mea, aici m-am nascut si doresc sa locuiesc tot timpul aici. O si urasc pentru ca, asa cum ai spus si tu, din cauza celor ce o conduc si a tuturor care isi bat joc de ea!big grin.
La multi ani tuturor! La Multi Ani Romania!big grin

| Cocki a răspuns:

Deci cum ar fi ea,rea sau buna,eu o iubesc din toata inima,si o urasc deoarece e condusa de ******(sa nu zic eu cum ),care mai mult o distrug, si straini auajuns sa isi bata joc deoarece tigani cersesc, fura etc. acolo! Si asta am vazut-o in Italia.

| sonny89 a răspuns:

O urasc ca e dominata de prostie, hotie, minciuna... O iubesc pentru ca n-am de ales, asa cum e, e tara mea, unde m-am nascut, am crescut si unde sunt toate persoanele care inseamna ceva pentru mine!

| DorothyAnn a răspuns:

Eu iubesc la Romania naturaletea care predomina la munte sau in parcurile special amenajate
Si de asemenea urasc ca se fura cu nemiluita si nu ptem face nimic!
La Multi Ani Romania! Jos Palaria!

| SiminaSalvadore explică:

Sunt total de acord cu voi! La multi ani Romania!

| MicutzBlondutz a răspuns:

Eu iubesc Romania pentru ca are o dezvoltare de culturism foare marte si de turism tot mare.Aici m-am nascut aici imi sunt prietenii cei mai dragi si nu voi pleca niciodata.
Ce urasc eu la ea? Oamenii care fura si care se dau smecheri dar nu au nici in cap nici un bob de fasole

La mult ani România!