| zamfirsimonaiuliana a întrebat:

Buna TPU astazi m-am logat si vreaeu sfatul vostru.
Bun sa incepem: am avut o prietena si m-am certat rau de tot cu ea dar faza e ca e cam ruda cu mine tata e var cu tasu si s-a mai certat o fata cu ea si acum am reusit sa intoarcem toti copiii impotriva ei. Acum doi ani cand erau troiene ea venea acasa la fata cealalta si eu eram acolo deja si mancam am intrebat-o daca mananca si ea a zis ca nu i-am bagat mancarea pe gat ca ea era slaba si mergeam la ea acasa si ii aprindeam focul si ea acum isi da fite cu sorsa in fine ea are o situatie mai delicata mama ei e plecata in Spania la munca taatal ei sta mai mult pe la carciuma si e destul de rau dar asta e ea a zis ca neamul meu e cel mai prost si as fi batut-o daca nu ar fi fost la Tulcea si vine pe 27 de ziua mea ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Catrinn a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa terminati acest "razboi" pentru ca nu este benefic nimanui. Incearca sa vorbesti cu ea si sa lamuriti situatia, deoarece la un moment dat ati fost prietene, pe deasupra mai sunteti si verisoare si nu cred ca este frumos. Orice s-ar intampla nu mai recurge la bataie dandu-i satisfactie, nu-i stat bine unei fete, chiar daca ti-a jignit familia, odata jugninduva s-a jignit pe ea insisi.
P.S: La multi ani! :*

3 răspunsuri:
| iflirius a răspuns:

Bună.
Asta depinde numai de tine. Dacă vrei să te împaci cu ea ( ceea ce ar fi bine) spune-i asta când o să vină. Dacă nu vrea, nu e nici o problemă, nu e ea ultima persoană de pe planetă. Însă ar fi bine să rezlvați problema atunci când vine ea, să stai de vorbă cu ea.
Eu zic să vă împăcați, nu are rost să stați certate, și eu am colege foarte fițoase dar le tratez cu indiferență și se plictisesc să facă ca proastele. Baftă

| Florrentina14 a răspuns:

Te-ar ajuta foarte mult gramatica, pentru exprimare.winking Aproape ca nu am inteles nimic. Dar oricum, trebuie sa va impacati, voi ati veni verisoare daca nu ma insel.Incearca sa gandesti ca ea, nu o face sa ii duca dorul mamei. happy

| ProstieLaSuperlativ a răspuns:

Eu zic să-i trimiteţi nişte coceni de aprins focul, prin curierat... şi vă împăcaţi! Imposibil să n-o sensibilizaţi. Şiret