| Anonimata345 a întrebat:

Bună TPU, care tip de creion mecanic este mai bun pentru scris la școală? Cel de 0.7 sau cel de 0.5?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

0.5 se rupe mult prea usor.

Prefer un 0.7 sau chiar un 1.0.

| Yuoia a răspuns:

Depinde cum iti place sa scrii. Mai subtire sau mai gros. Din experienta stiu ca 0, 5 se rupe repede, nu scrii mult. E bun doar la desen. De la 0, 7 in sus e bun pentru scris.

| zilog a răspuns:

Orice ecuson care nu are ac de siguranță!

| LilWatamaloon a răspuns:

Am folosit din generala pana acum in facultate doar creion mecanic cu mina de 0.7, este foarte bun pentru schite, pentru grafice, pentru a imita foarte usor si delicat scrisul unui pix sau
al unui stilou, in plus este mult mai comun in librarii fata de un creion mecanic de 0.5 sau 1.0.