| alexx102428 a întrebat:

Cat la suta din persoanele cu dizabilitati lucreaza in Romania?

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cauta in statisticile oficiului de munca si protectie sociala

| GrepolisKing a răspuns:

In Romania, persoanele cu dizabilitati sunt vazute ca un fel de fosti puscariasi, este greu pentru unul sa intre la un loc de munca deci procentul ar fi unul foarte mic gen 10-15%

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Foarte putine persoane cu dizabilitati lucreaza in Romania. In general angajatorii vor persoane sanatoase, de care nu trebuie sa isi faca griji in orice moment ca ar putea pati ceva.