| Tiby a întrebat:

Ce bancuri mai stiti? Cele mai amuzante primesc o FUNDitahappy

Răspuns Câştigător
| Deenniii a răspuns:

Bula la scoala. Cum era ziua invatatoarei fiecare dintre copii vine pe rand si ii da un cadou.

Vine Ionescu, fiul brutarului, si ii itinde o cutie. Invatatoarea o ia, o agita putin si zice :

- Sunt franzele nu?

- Da. Raspunde Ionescu.

Vine Stanescu, fiul macelarului, si ii intinde o cutie. invatatoarea o agita usor. miroase cutia si zice:

- Cotlete de porc nu?

- Da. Raspunde Stanescu.

Vine Bula, tatal lui avea un magazin de bauturi alcoolice, si ii intinde o cutie. Invatatoarea agita cutia de 2 ori si observa ca dintr-un colt incepe sa picure. Pune degetul pe cutie apoi il baga in gura si zice :

- E vin alb nu?

- Nu.

Invatatoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il baga in gura si zice:

- Hmmm... e sampanie nu?

- Nu. Zice Bula.

- Ma dau batuta. Ce e?

- Un catelus

Cabinetul unui psihiatru. Se deschide usa si intra un barbat, in patru labe cu ceva in gura.

Psihiatrul : - Vai! Cine a venit la noi? O pisicuta?

Barbatul se taraie pana in coltul cabinetului. Doctorul il urmareste.

- Un catelus?

Barbatul trece cu mana pe langa perete si se taraie in celalalt colt.

Doctorul nu renunta: - Ah! Cred ca e un arici! Nu? O broasca testoasa?

Barbatul scoate un cablu din gura si zice:

- Auzi, ma mai freci mult la cap sau ma lasi sa iti instalez internetul?

Dupa 60 de ani de casnicie, el moare.La scurt timp moare si ea si ajunge in Rai... unde-l vede pe el.

-dragule, ce bine-mi pare sa te regasesc!

-Lasa-ma-n pace femeie! Contractul a fost ft clar :"pana cand moartea ne va desparti!"

Niste turisti la tara :"-Iubitule, peisajul acesta ma lasa muta!". El:-perfect, campam aici!

Pe o banca, in parc, 2 indragostiti se imbratiseaza.la un moment dat, langa ei se aseaza un domn, care o fixeaza cu privirea pe ea.in cele din urma partenerul ei nu mai suporta si izbucneste:

-n-am mai vazut atata obraznicie!

-regret ca va deranjez, dar trebuie sa-i cer nevestei mele cheile de la casa.

-de ce ai iesit asa repede din apa?

-tu nu vezi ca e gata sa ploua? nu vreau sa ma ude!

-azi mi-am luat un papagal

-la ce iti trebuie?

-vreau sa vad daca intr-adevar traieste 300 de ani

-ce este cuv ou?

-subst

-ft bine, dar ce nr?

-sing

-si ce gen?

-nu stiu pentru ca nu stiu ce va iesi din ou...gaina sau cocos

-mami dc scrie in enciclopedie cristofor columb (1451-1505)

-cred ca ala e nr lui de tel

-mami! de ce tata e asa chel?

-pentru ca are multa minte!

-dar tu de ce ai asa mult par?

-taci si mananca!

Maria îl strigă pe Ion:

- Ioane, hai în casă, că plouă!

- Lasă, stau afară, că plouă şi aici!

Doi poliţai discută:

- De ce îţi tot freci mîinile?

- Că mi-e frig...

- Da' de ce nu-ţi bagi mîinile în buzunar?

- Acolo mi-s mănuşile.

Un puşti vine revoltat de la şcoală şi îi spune tatălui său că acolo îl pun să înveţe numai inutilităţi. Tatăl îl întreabă uimit:

- Cum adică?

- Păi la istorie ne pune să memorăm nişte ani: 1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cică sînt importanţi!

- Altceva...

- Păi la geografie tot aşa trebuie să reţinem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpaţii "Scurburii", Strîmtoarea "Fosfor" şi Dardanele, de parcă mi-ar folosi la ceva chestiile astea! Dacă mă întrabă careva merg repede la un Internet Cafe, dau search pe Google şi aflu... simplu, nu?

- Da, fiule, da' să zicem că ieşi şi tu cu o fată, şi cum vă ţineţi voi aşa, de mînă, ea te întreabă ce înălţime are vîrful Chomolugma?

- Nu-i problemă! Merg repede la un Internet Cafe, că-i deschis non-stop, dau search pe Google, aflu şi mă întorc să-i spun...

- Da, da' pînă te întorci tu să-i spui că are 8848 m s-ar putea să o găseşti ocupată!

- Cu cine?

- Păi, tot cu un prost aşa ca tine, da' care are laptop!

fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

O pereche intra in cabinetul terapeutului.
- Ce pot face pentru dvs?
- Sunteti asa de bun sa ne priviti in timp ce facem sex?
Terapeutul se uita mirat la ei, dar aproba.
Cind perechea a fost gata, terapeutul face remarca:
- Imi pare rau, dar nu am vazut nimic deosebit la dvs, dupa care cere onorariul de 80 de euro pentru sedinta.
In urmatoarele saptamini se repeta povestea. De doua ori pe saptamana vine perechea. Sex - 80 de euro, sex - 80 de euro.
Peste citeva saptamani intreaba terapeutul:
- Ma scuzati de intrebare, dar ce incercati dvs sa descoperiti?
Barbatul:
- Nimic! Dar ea este casatorita, la ea nu putem. Eu sunt casatorit, nici la mine nu putem. In Holliday Inn vor 150 de euro pentru o zi, in Radisson 360 de euro, pe cind daca venim aici, avem un alibi, costa numai 80 de euro si mai primim de la asigurarea medicala 67, 50 de euro inapoilaughing)

| MerishorLoveGirl a răspuns:

Era odata bula la scoala
profa ii zice:ba bula tu stii ce e patria?
bula:NU
profa:esti prost
tot profa:vasile zine u ce e patria
vasile:patria este mama noastra
profa:bravo vasile
tot profa: bula acu zine u ce este patria daca ai inteles
bula:patria este mama lu vasile
profa:ba boule patria e si mama ta
bula:inteles
profa:ce ai inteles ma?
bula:ca sunt frate cu vasile
sau Bula lipsise 3 saptamani de la scoala. Cand vine bula inapoi la scoala il intreaba profa:
-Bula de ce ai lipsit prima saptamana?
-Pai i-a cazut mamei o caramida in cap si trebuia sa o inmormantam!
-Bine, dar in a doua saptamana?
-I-a cazut lui tata o caramida in cap si trebuia sa il ingropam!
-Dar in a treia saptamana?
-I-a cazut bunicii o caramida in si a trebuit sa o inmormantam!
-Si tu Bula unde erai?
-Pe acoperis aruncam caramizi!

De ce se tund olteni in scari?
- Ca sa aiba purecii pe unde sa urce.

Cum isi face olteanu fantana? Sapa un sant si-l ridica in picioare.

De ce au oltenii atarnat de lustra un sutien?
- Sa se simta in sanul familiei.

De ce isi iau Oltenii doua pietre cand merg la culcare?
- Cu una sting becul si cu cealalta verifica daca au inchis fereastra...

Ce au facut oltenii cand au vazut primul avion zburand?
S-au pornit in padure sa-i caute cuibul.

Ce zice un oltean cand isi chimba sosetele?
Amai tracut un an...
Cum invata oltenii pe copii cind sint mici sa-si ia chilotii pe ei?
Cu galbenul in fata si maroul in spate De ce fug oltenii in noaptea de craciun dupa Salvare?
Ca sa pupe crucea.

De ce zambesc oltenii cand fulgera?
Cred ca sunt fotografiati!

Intrebare:
- Ce face un oltean cand gaseste un bob de orez?
- Isi deschide supermarket.